+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MALINOVÁ zrnková káva

Kód: 1560
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Na co si vzpomenete, když se řekne léto? My na vůni malin. Na zarostlé stráně, zapadající sluníčko a vzdálené volání kukačky. Podobnou romantiku teď přivoláte olíznutím kávové lžičky. Stačí si připravit konvičku Malinové zrnkové kávy a přizvat ke stolu ty, kteří jsou vám milí. Udělejte to bez ohledu na roční období. Chvíle pospolitosti bývají tak vzácné.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Malina
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Základem Malinové zrnkové kávy je zrno z honduraského regionu Marcala, které vyniká střední kyselostí a slabě karamelovou chutí. V kombinaci s přírodním aroma malin vzniká káva lehká, svěží a elegantní. Protože jde o stoprocentní arabiku, potěší vás jemnou cremou.

Původ kávy

Káva z Hondurasu se dostává na výsluní. V roce 2011 ji Buena Vida Coffee prohlásila za nejlepší ve Střední Americe a druhou nejlepší promývanou kávu světa. O rok později přivítala zemi mezi elitními výrobci kávy Special Coffees Association of America. Nedivme se tedy, že po honduraském zrnu je velká sháňka. A že si ho náš pražič vybral, aby připravil aromatizovanou, krásně malinovou kávu pro znalce.


Kávovníky v Hondurasu rostou v nadmořské výšce kolem 1 500 metrů. Pěstují je obvykle malí farmáři, a to na plochách nepřesahujících 2 hektary. Kávové třešně jsou zpracovávány nejčastěji mokrou metodou, to znamená, že po naškubání putují do vodních mlýnů, které je zbaví slupky a dužiny. Uvolněná zrnka pak několik hodin až dní fermentují v kvasných nádobách. Díky tomuto způsobu se v zrnech zvýrazňují lehké, ovocné chutě.


Takto připravená zelená zrna pak putují k našemu pražiči. Záleží jen na jeho umu, pečlivosti a zkušenostech, jakou kávu pošle do světa. A protože jeho ruce jsou hbité a cit pro kávu vytříbený, vyrobil i tentokrát ochucenou kávu par excellence!


Snadné to však nebylo. Volí totiž náročnější způsob aromatizování a pracuje s čistě přírodní aromatickou látkou. Tu, na rozdíl od většinového ochucování až po upražení, na zrna rozprašuje ještě před pražením. Aroma se tak lépe do kávy zapracuje a déle v ní zůstává. Nicméně je důležité dávat bedlivý pozor na teplotu, délku a další parametry celého procesu.


Na závěr zmiňme, že přírodní aromatická látka se získává z rostlinného materiálu, není vyrobena synteticky. Nezatěžuje proto organismus, nezpůsobuje pálení žáhy ani jiné obtíže.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 8.

Hodnocení: vynikající
Je úžasná...určitě ji znovu objednám

20. 7.

Hodnocení: vynikající
Malinovou kávu jsem si zamilovala, delikátní.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

VIŠNĚ V RUMU zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VIŠNĚ V RUMU zrnková káva

Gurmánský zážitek, který je navíc výbornou prevencí mnoha zdravotních neduhů. Ochucená káva se skvěle uplatní v kombinaci se šlehačkou, zmrzlinou, čokoládovou polevou nebo alkoholem. Přilijte si do espressa panáka dobrého rumu a zakousněte k němu malou sušenku. Den bude hned veselejší a práce půjde lépe od ruky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »