+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Marcipánovo-pomerančová zrnková káva

Kód: 1825
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Klidné nedělní odpoledne, oslava výročí, vánoční rodinná sešlost… Tato káva je jako stvořená pro vzácné chvíle pohody, které si chcete vychutnat opravdu naplno. Nabídne vám totiž uhrančivou kombinaci marcipánu a pomerančů, tak harmonickou, že jeden šálek stačit nebude. Oblíbená peruánská arabika je zkrátka báječná a s kapkou přírodního aroma naprosto nezapomenutelná.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Marcipán, Pomeranč
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Aromatizovaná zrnková káva je postavena na skvělém zrnu z Peru, proto v jejím základu rozpoznáte čokoládu a ovoce. Přírodní aroma k nim přidává tóny sladkého marcipánu a šťavnatých pomerančů. Celkově nápoj vyznívá mimořádně harmonicky a chuťově čistě.

Původ kávy

Chceme-li se něco dozvědět o původu této kávy, musíme se chvíli věnovat Peru. To je totiž země, z jejíchž plantáží jsme aromatizovanou zrnkovou kávu přivezli. Řadí se do první dvacítky největších producentů kávy světa, její obyvatelé jí přesto právě neholdují. Peruánci prý průměrně spotřebují pouhých 800 gramů za rok na hlavu. O to víc se ze skvělých sklizní Peru dostane do USA, Německa, Kolumbie, Švédska nebo Belgie. Ročně jde o zhruba čtvrt milionu tun zeleného zrna, převážně odrůdy arabika.

Řada farmářů se v Peru sdružuje v rámci Centrocafe, družstva, které jednak provozuje zpracovatelské závody, zároveň také pečuje o finanční, marketingové a obchodní záležitosti. Naprostá většina kávy z Centrocafe je organického původu, 100 procent má certifikát Fair Trade. Také díky této organizaci se peruánská káva dostala na světové výsluní a v silné konkurenci výborně obstojí.

Vybrali jsme jednu z vynikajících peruánských káv, Peru Andes Gold, a ochutili ji přírodním aroma. Původní jedinečný, čokoládově-ovocný charakter, tak získal navíc atraktivní tóny marcipánu a pomerančů. Peru Andes Gold je káva vysokohorská, pěstovaná ve složitě přístupném terénu And. Pochází z plantáží v regionu Puno proslaveném jezerem Titicaca. Kávovníky (Coffea arabica) sklízejí farmáři několikrát v roce tak, aby ke zpracování putovaly jen nejzralejší plody s bohatou chutí a silným aroma. Takzvaným promýváním pak červené kávové třešně zbaví svrchní slupky i sladké dužiny (díky fermentování v nádobách s vodou). Uvolněná zelená kávová zrnka nakonec suší v sušárnách nebo na přímém slunci.

Pokud jde o zmiňované aroma, pražič před samotným pražením postříkal zelená zrna nosným olejem a teprve poté přidal přírodní aroma. Vůně a chuť se tak perfektně zapracovala do zrna, vydrží v něm dlouho a na rozdíl od levnějších postupů se pražením nijak nezměnila.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

12. 7.

Hodnocení: vynikající
Je vynikajici.Proste TOP

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VIŠNĚ V ČOKOLÁDĚ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VIŠNĚ V ČOKOLÁDĚ zrnková káva

Višně v čokoládě jsou báječným dárkem pro všechny slečny, paní, babičky i tchyně. Proč si tak trochu nešplhnout a nepotěšit milovnice exotického nápoje? A že chutná i chlapům? O to větší důvod koupit aromatizovanou stoprocentní arabiku rovnou v kilovém balení. Svěžest višní a hřejivé čokoládové tóny se nikdy neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KŘEHKÉ CUKROVÍ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KŘEHKÉ CUKROVÍ zrnková káva

Už jste někdy ochutnali vánoční cukroví v srpnu? Pokud ano, jistě nám potvrdíte, že je to slast! Křehké čokoládové, vanilkové a kokosové kousky nemusí na váš stůl nutně zavítat jen v prosinci. Užijte si sváteční kompozici chutí a vůní kdykoli v roce. Díky umně aromatizované kávě můžete mít Vánoce každý den! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

ČERNÝ RYBÍZ S VIŠNÍ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERNÝ RYBÍZ S VIŠNÍ zrnková káva

Ochucovat zrnkovou kávu umí jenom mistr pražič. Tomu našemu se to v případě lahůdky z Puno povedlo na sto procent. Rybízovo-višňová arabika je neuvěřitelně osvěžující, plná a voňavá. Uvařte si čerstvě praženou kávu s chutí oblíbeného ovoce. Zbaví vás únavy, zvýší výkonnost a dodá dobrou náladu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »