+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SICILSKÝ POMERANČ zrnková káva

Kód: 1508

Žhavou Sicílii plnou barev a života můžete mít doma každý den. Vychutnávejte si jedinečnou kávu s tóny šťavnatých červených pomerančů, radujte se z nádherného aroma a užívejte energii, kterou lahodný nápoj přináší. Zrnková káva Sicilský pomeranč vás potěší v pracovním zápřahu, po sportovním výkonu i při četbě knížky. Schválně to zkuste!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Sicilský pomeranč
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Sicilský pomeranč je postavena na plantážní arabice z Peru, proto se může pyšnit skvělými parametry – má úžasné aroma a báječnou, středně sladkou chuť s plným tělem. Protože jsme k ní přidali přírodní aroma červených pomerančů, získala navíc ovocnou, exotickou svěžest.

Původ kávy

Kdo ještě nebyl na Sicílii, tomu ji krátce přiblížíme. Proč? Aby si lépe představil, co nás inspirovalo při ochucování peruánské arabiky tentokrát. Ostrov kouzelných kontrastů – tak Sicílii tituluje nejeden bedekr. Můžete se toulat po tichých vesničkách nebo vyrazit do ruchu starobylých velkoměst. Můžete se vyšplhat na Etnu nebo proležet den na pláži. Můžete jíst v nejvybranějších restauracích nebo si u polní cesty utrhnout pomeranč. Bude uvnitř krvavě červený a jeho šťáva vás osvěží na celý den. Sicílie je zkrátka malý ráj.
Vypravme se do něj prostřednictvím kávy Sicilský pomeranč. Za jejími úžasnými vlastnostmi musíme vidět desítky, možná stovky lidí. Všechno začíná ve vysokých horách Peru, kde farmáři pěstují keře kávovníků (Coffea arabica). Povětšinou jde o malorolníky, každý se stará jen o několik hektarů půdy. Přesto se jim společně daří produkovat kolem čtvrtiny světového objemu kávy. Mezi květnem a září vyrážejí na plantáže, aby sklidili nejzralejší kávové bobule. Musejí je (obvykle na vlastních zádech nebo s pomocí mul či oslů) dopravit na místo zpracování. Tam se plody nasypou do vody a protlačují drticími plechy, které odstraní červenou slupku. Následně je potřeba kávová zrnka, ještě obalená žlutobílou dužinou, nechat fermentovat v kvasných nádržích. Díky přirozenému chemickému procesu se dužina rozpustí a zrna uvolní. Takto získaná zelená káva je sušena buď na přímém slunci (za častého obracení), nebo v sušárnách.
Další lidé se starají o balení kávy do 60kilogramových pytlů, převážení na burzu a nakládání do letadel či na lodě. Když káva dorazí k nám, dostane se jí péče našeho pražiče – každou šarži musí předem otestovat a stanovit nejvhodnější teplotu a délku pražení. V případě kávy Sicilský pomeranč postříká zelená zrna ještě před pražením nosným olejem s přírodním aroma (které je nezávadné a nezpůsobuje žádné zdravotní obtíže). Aroma se uloží hluboko v zrnu a při správném skladování kávy v něm vydrží po dlouhé týdny.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva

Stoprocentní Arabica poskytuje téhle kávě plné tělo a lahodně jemnou čokoládovost. Pár kapek přírodního aroma dodává svěžest sladkých šťavnatých pomerančů. Kombinace, která se nikdy neokouká, by neměla chybět ani ve vaší kávotéce. Bude se hodit pro milé návštěvy i pohodová odpoledne ve dvou. Čokoládovo-pomerančovou kávu oceníte při přípravě nápoje s kostkami ledu i v horké variantě, třeba s hřebíčkem a skořicí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
Marcipánovo - pomerančová zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Marcipánovo - pomerančová zrnková káva

Klidné nedělní odpoledne, oslava výročí, vánoční rodinná sešlost… Tato káva je jako stvořená pro vzácné chvíle pohody, které si chcete vychutnat opravdu naplno. Nabídne vám totiž uhrančivou kombinaci marcipánu a pomerančů, tak harmonickou, že jeden šálek stačit nebude. Oblíbená peruánská arabika je zkrátka báječná a s kapkou přírodního aroma naprosto nezapomenutelná. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »