+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SICILSKÝ POMERANČ zrnková káva

Kód: 1508
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Žhavou Sicílii plnou barev a života můžete mít doma každý den. Vychutnávejte si jedinečnou kávu s tóny šťavnatých červených pomerančů, radujte se z nádherného aroma a užívejte energii, kterou lahodný nápoj přináší. Zrnková káva Sicilský pomeranč vás potěší v pracovním zápřahu, po sportovním výkonu i při četbě knížky. Schválně to zkuste!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Sicilský pomeranč
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Sicilský pomeranč je postavena na plantážní arabice z Peru, proto se může pyšnit skvělými parametry – má úžasné aroma a báječnou, středně sladkou chuť s plným tělem. Protože jsme k ní přidali přírodní aroma červených pomerančů, získala navíc ovocnou, exotickou svěžest.

Původ kávy

Kdo ještě nebyl na Sicílii, tomu ji krátce přiblížíme. Proč? Aby si lépe představil, co nás inspirovalo při ochucování peruánské arabiky tentokrát. Ostrov kouzelných kontrastů – tak Sicílii tituluje nejeden bedekr. Můžete se toulat po tichých vesničkách nebo vyrazit do ruchu starobylých velkoměst. Můžete se vyšplhat na Etnu nebo proležet den na pláži. Můžete jíst v nejvybranějších restauracích nebo si u polní cesty utrhnout pomeranč. Bude uvnitř krvavě červený a jeho šťáva vás osvěží na celý den. Sicílie je zkrátka malý ráj.
Vypravme se do něj prostřednictvím kávy Sicilský pomeranč. Za jejími úžasnými vlastnostmi musíme vidět desítky, možná stovky lidí. Všechno začíná ve vysokých horách Peru, kde farmáři pěstují keře kávovníků (Coffea arabica). Povětšinou jde o malorolníky, každý se stará jen o několik hektarů půdy. Přesto se jim společně daří produkovat kolem čtvrtiny světového objemu kávy. Mezi květnem a září vyrážejí na plantáže, aby sklidili nejzralejší kávové bobule. Musejí je (obvykle na vlastních zádech nebo s pomocí mul či oslů) dopravit na místo zpracování. Tam se plody nasypou do vody a protlačují drticími plechy, které odstraní červenou slupku. Následně je potřeba kávová zrnka, ještě obalená žlutobílou dužinou, nechat fermentovat v kvasných nádržích. Díky přirozenému chemickému procesu se dužina rozpustí a zrna uvolní. Takto získaná zelená káva je sušena buď na přímém slunci (za častého obracení), nebo v sušárnách.
Další lidé se starají o balení kávy do 60kilogramových pytlů, převážení na burzu a nakládání do letadel či na lodě. Když káva dorazí k nám, dostane se jí péče našeho pražiče – každou šarži musí předem otestovat a stanovit nejvhodnější teplotu a délku pražení. V případě kávy Sicilský pomeranč postříká zelená zrna ještě před pražením nosným olejem s přírodním aroma (které je nezávadné a nezpůsobuje žádné zdravotní obtíže). Aroma se uloží hluboko v zrnu a při správném skladování kávy v něm vydrží po dlouhé týdny.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Naprosto luxusní káva na letní osvěžující cold brew! 15g namleté kávy zalít večer 150ml studené vody, dát přes noc do ledničky a ráno scedit. Doporučuji vyzkoušet, je to naprostá dokonalost!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva

Smlsněte si na smyslných jahodách! Existuje snad přitažlivější kombinace, než čerstvé voňavé ovoce a našlehaná smetana? Ano, my jsme ji objevili: čerstvé voňavé ovoce, našlehaná smetana a stoprocentní arabika z Peru. Jedna z nejkvalitnějších jihoamerických káv je sama o sobě unikátní. A teď si ji představte s jahodami… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

ČERNÝ RYBÍZ S VIŠNÍ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERNÝ RYBÍZ S VIŠNÍ zrnková káva

Ochucovat zrnkovou kávu umí jenom mistr pražič. Tomu našemu se to v případě lahůdky z Puno povedlo na sto procent. Rybízovo-višňová arabika je neuvěřitelně osvěžující, plná a voňavá. Uvařte si čerstvě praženou kávu s chutí oblíbeného ovoce. Zbaví vás únavy, zvýší výkonnost a dodá dobrou náladu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »