+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Kód: 1520
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Objev! Promývaná arabika s tak vrstevnatou chutí, že každý doušek je zážitkem, nás naprosto uchvátila. A jsme si jisti, že harmonii čokolády, ořechů, koření a pozor - zeleného čaje - oceníte také. Kávový průmysl jihovýchodní Asie je na vzestupu, kvalita produkce konkuruje světovým plantážím a kávomilci se usmívají pod fousy. Dvouáčkový Myanmar z Paduaku je další skvost do sbírky unikátních chutí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
862 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Barma
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Ywangan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Myanmar Paduak Washed AA vás potěší skutečně mnoha, líbezně se doplňujícími chutěmi. Že mezi nimi najdete čokoládu a ořechy možná nepřekvapí, kardamom je v chuti kávy příjemným bonusem. Avšak zelený čaj, to je něco! Dodává celé kompozici jedinečnou svěžest a lehkost.

Původ kávy

Barmu si v Evropě s kávou příliš nespojujeme. Ale měli bychom začít, protože se zdá být na dobré cestě mezi světové producenty.

Barma (do roku 1989 Myanmar) leží na pobřeží Bengálského zálivu, sousedí s Indií, Čínou, Laosem, Thajskem a Bangladéšem. Má asi 50 milionů obyvatel a velmi rozmanité přírodní podmínky. Sever charakterizují Himálaje, západ Arkansaské pohoří, střed země patří nížině kolem řeky Iravádí. Subtropické podnebí je samozřejmě vlhké a teplé, polovinu rozlohy Barmy pokrývají deštné pralesy. Nejvíc srážek přichází v létě a na podzim, monzuny se ale vyskytují celoročně. Oblasti Ywangan a Pyin Oo Lwin, odkud kávu Myanmar Paduak Washed AA dovážíme, od sebe leží asi 100 kilometrů. Jde o primární kávové lokality na severu Myanmaru sdružené v Mandalay Coffee Group. Obě farmy jsou v nadmořské výšce kolem 1 100 – 1 600 metrů, obhospodařují je místní dělníci a kávu posílají ke zpracování do centrálního mlýna.

Kávové třešně se v Myanmaru sklízejí od prosince do dubna, kdy panuje sucho. Do 48 hodin po naškubání je káva vytříděna a zralé plody jsou takzvaně rozvlákněny (mechanicky zbaveny vrchní pevné slupky). Nato je potřeba sklizeň fermentovat. Myanmarští producenti k tomu používají betonové nádrže, do kterých kávu vsypou a uzavřou tak, aby k ní nepronikal (a zároveň z ní neunikal) žádný vzduch. Během tohoto procesu dojde k rozpuštění kávové dužiny obalující zrnka. Poté je potřeba kávu vyjmout, rozprostřít na betonové terasy a za pravidelného otáčení (každou hodinu) dokonale usušit.

Kávu začali v Myanmaru pěstovat koncem 19. století misionáři. Nicméně velkého úspěchu se tehdy nedočkali. Na druhou stranu je třeba přiznat, že jimi založené plantáže dodnes fungují, přestože (nebo protože) je od 60. do 90. let minulého století spravoval stát. Ostatně vláda se na tamním kávovém průmyslu vždy velmi podílela. Spolu se zahraničními organizacemi se zasadila o snížení produkce máku a jeho náhradu kávovníky. Dnes se díky podpoře státu a investicím nevládních organizací daří zemi produkovat kávu skvělých parametrů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

18. 1.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva! Doporučuji pro milovníky nápoje espresso tonic. Jako první totiž opravdu ucítíte zelený čaj s citronem a tato chuť mi potom evokuje celkovou chuť espresso tonicu bez nutnosti tonic a citron přidávat. Za mě se nehodí s mlékem a cukr také netřeba.

27. 12.

Hodnocení: vynikající
Velice milé překvapení, pro mě jedna z nejlepších na ManuCafe, co jsem zatím ochutnala.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
676 Kč /1000 g 68 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

VÝCHODNÍ TIMOR - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VÝCHODNÍ TIMOR - zrnková káva

Malá rozlohou, velká láskou ke kávě. Východní Timor je země s nelehkým osudem. Přesto světu dává kávu výjimečné kvality a dokonalé chuti. Unikátní hybridní kávovníky pěstují venkovští farmáři odkázáni na zastaralou infrastrukturu a kolísavou ekonomiku. Naštěstí mají silné ruce a dostatek zkušeností. Výsledkem jsou kávová zrna, která přední specialista Alf Kramer označil jako „among the top 1% in quality and price worldwide“. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
825 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »