+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Kód: 1520
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Objev! Promývaná arabika s tak vrstevnatou chutí, že každý doušek je zážitkem, nás naprosto uchvátila. A jsme si jisti, že harmonii čokolády, ořechů, koření a pozor - zeleného čaje - oceníte také. Kávový průmysl jihovýchodní Asie je na vzestupu, kvalita produkce konkuruje světovým plantážím a kávomilci se usmívají pod fousy. Dvouáčkový Myanmar z Paduaku je další skvost do sbírky unikátních chutí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
859 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Barma
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Ywangan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Myanmar Paduak Washed AA vás potěší skutečně mnoha, líbezně se doplňujícími chutěmi. Že mezi nimi najdete čokoládu a ořechy možná nepřekvapí, kardamom je v chuti kávy příjemným bonusem. Avšak zelený čaj, to je něco! Dodává celé kompozici jedinečnou svěžest a lehkost.

Původ kávy

Barmu si v Evropě s kávou příliš nespojujeme. Ale měli bychom začít, protože se zdá být na dobré cestě mezi světové producenty.

Barma (do roku 1989 Myanmar) leží na pobřeží Bengálského zálivu, sousedí s Indií, Čínou, Laosem, Thajskem a Bangladéšem. Má asi 50 milionů obyvatel a velmi rozmanité přírodní podmínky. Sever charakterizují Himálaje, západ Arkansaské pohoří, střed země patří nížině kolem řeky Iravádí. Subtropické podnebí je samozřejmě vlhké a teplé, polovinu rozlohy Barmy pokrývají deštné pralesy. Nejvíc srážek přichází v létě a na podzim, monzuny se ale vyskytují celoročně. Oblasti Ywangan a Pyin Oo Lwin, odkud kávu Myanmar Paduak Washed AA dovážíme, od sebe leží asi 100 kilometrů. Jde o primární kávové lokality na severu Myanmaru sdružené v Mandalay Coffee Group. Obě farmy jsou v nadmořské výšce kolem 1 100 – 1 600 metrů, obhospodařují je místní dělníci a kávu posílají ke zpracování do centrálního mlýna.

Kávové třešně se v Myanmaru sklízejí od prosince do dubna, kdy panuje sucho. Do 48 hodin po naškubání je káva vytříděna a zralé plody jsou takzvaně rozvlákněny (mechanicky zbaveny vrchní pevné slupky). Nato je potřeba sklizeň fermentovat. Myanmarští producenti k tomu používají betonové nádrže, do kterých kávu vsypou a uzavřou tak, aby k ní nepronikal (a zároveň z ní neunikal) žádný vzduch. Během tohoto procesu dojde k rozpuštění kávové dužiny obalující zrnka. Poté je potřeba kávu vyjmout, rozprostřít na betonové terasy a za pravidelného otáčení (každou hodinu) dokonale usušit.

Kávu začali v Myanmaru pěstovat koncem 19. století misionáři. Nicméně velkého úspěchu se tehdy nedočkali. Na druhou stranu je třeba přiznat, že jimi založené plantáže dodnes fungují, přestože (nebo protože) je od 60. do 90. let minulého století spravoval stát. Ostatně vláda se na tamním kávovém průmyslu vždy velmi podílela. Spolu se zahraničními organizacemi se zasadila o snížení produkce máku a jeho náhradu kávovníky. Dnes se díky podpoře státu a investicím nevládních organizací daří zemi produkovat kávu skvělých parametrů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

18. 1.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva! Doporučuji pro milovníky nápoje espresso tonic. Jako první totiž opravdu ucítíte zelený čaj s citronem a tato chuť mi potom evokuje celkovou chuť espresso tonicu bez nutnosti tonic a citron přidávat. Za mě se nehodí s mlékem a cukr také netřeba.

27. 12.

Hodnocení: vynikající
Velice milé překvapení, pro mě jedna z nejlepších na ManuCafe, co jsem zatím ochutnala.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 732 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 3. 6. 2024

TANZANIA AA North Fine Quality zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA AA North Fine Quality zrnková káva

Afrika v nejčistší podobě! Patříte-li mezi milovníky sladkých rozkoší, musí být vysoce jakostní káva z Tanzanie vaším favoritem. Stoprocentní arabika osloví úchvatným aroma, jemnou kyselostí a plným tělem. Klasifikace AA jasně signalizuje, že půjde o skutečně velká zrna. Dodatek Fine Quality není třeba vysvětlovat – prostě kávový top. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
986 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »