+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Kód: 1520

Objev! Promývaná arabika s tak vrstevnatou chutí, že každý doušek je zážitkem, nás naprosto uchvátila. A jsme si jisti, že harmonii čokolády, ořechů, koření a pozor - zeleného čaje - oceníte také. Kávový průmysl jihovýchodní Asie je na vzestupu, kvalita produkce konkuruje světovým plantážím a kávomilci se usmívají pod fousy. Dvouáčkový Myanmar z Paduaku je další skvost do sbírky unikátních chutí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
826 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Barma
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Ywangan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Myanmar Paduak Washed AA vás potěší skutečně mnoha, líbezně se doplňujícími chutěmi. Že mezi nimi najdete čokoládu a ořechy možná nepřekvapí, kardamom je v chuti kávy příjemným bonusem. Avšak zelený čaj, to je něco! Dodává celé kompozici jedinečnou svěžest a lehkost.

Původ kávy

Barmu si v Evropě s kávou příliš nespojujeme. Ale měli bychom začít, protože se zdá být na dobré cestě mezi světové producenty.

Barma (do roku 1989 Myanmar) leží na pobřeží Bengálského zálivu, sousedí s Indií, Čínou, Laosem, Thajskem a Bangladéšem. Má asi 50 milionů obyvatel a velmi rozmanité přírodní podmínky. Sever charakterizují Himálaje, západ Arkansaské pohoří, střed země patří nížině kolem řeky Iravádí. Subtropické podnebí je samozřejmě vlhké a teplé, polovinu rozlohy Barmy pokrývají deštné pralesy. Nejvíc srážek přichází v létě a na podzim, monzuny se ale vyskytují celoročně. Oblasti Ywangan a Pyin Oo Lwin, odkud kávu Myanmar Paduak Washed AA dovážíme, od sebe leží asi 100 kilometrů. Jde o primární kávové lokality na severu Myanmaru sdružené v Mandalay Coffee Group. Obě farmy jsou v nadmořské výšce kolem 1 100 – 1 600 metrů, obhospodařují je místní dělníci a kávu posílají ke zpracování do centrálního mlýna.

Kávové třešně se v Myanmaru sklízejí od prosince do dubna, kdy panuje sucho. Do 48 hodin po naškubání je káva vytříděna a zralé plody jsou takzvaně rozvlákněny (mechanicky zbaveny vrchní pevné slupky). Nato je potřeba sklizeň fermentovat. Myanmarští producenti k tomu používají betonové nádrže, do kterých kávu vsypou a uzavřou tak, aby k ní nepronikal (a zároveň z ní neunikal) žádný vzduch. Během tohoto procesu dojde k rozpuštění kávové dužiny obalující zrnka. Poté je potřeba kávu vyjmout, rozprostřít na betonové terasy a za pravidelného otáčení (každou hodinu) dokonale usušit.

Kávu začali v Myanmaru pěstovat koncem 19. století misionáři. Nicméně velkého úspěchu se tehdy nedočkali. Na druhou stranu je třeba přiznat, že jimi založené plantáže dodnes fungují, přestože (nebo protože) je od 60. do 90. let minulého století spravoval stát. Ostatně vláda se na tamním kávovém průmyslu vždy velmi podílela. Spolu se zahraničními organizacemi se zasadila o snížení produkce máku a jeho náhradu kávovníky. Dnes se díky podpoře státu a investicím nevládních organizací daří zemi produkovat kávu skvělých parametrů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva

Nejpopulárnější, nejzajímavější a nejkvalitnější. Plantážní káva Monsoon Malabar AA se právem vyšvihla na první příčku mezi všemi indickými kávami. Ojedinělý proces zpracování, jehož výsledkem jsou nádherná žlutá zrna s kouřovou a zemitou chutí, jí dává punc originality. Ochutnejte kávu, kterou bičovaly větry a monzunové deště! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022

PERU  SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provincii proslulou produkcí citrusů a kávy najdete v centrální oblasti Peru. První Evropané zavítali do Chanchamayo v polovině 17. století a rovnou v ní založili osadu. Dnes se káva z vysokých And do Evropy dováží ve velkém. Popularitu si získává zejména díky čokoládové chuti korunované kapkou citrusové šťávy, nízké aciditě a BIO kvalitě. Ochutnejte jednu z nejlepších peruánských káv! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
724 Kč /1000 g 72 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
854 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »