+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Nikaragua Matagalpa Microlot - zrnková káva

Kód: 1789

Vulkány, jezera, exotické květiny a tropické stromy. Nikaragua je země mimořádné biologické rozmanitosti a tím pádem i naprosto perfektní kávy. Důkazem je arabika z regionu Matagalpa, unikátní mikrolot s chutí karamelu, citrusů a čokolády. Místnímu klima se říká věčné jaro a místní kávě láska v prvním doušku. Přesvědčte se sami.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
852 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Nicaragua
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Matagalpa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Citrusy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Nikaragua Matagalpa Mikrolot je káva s vyváženým chuťovým profilem, ve kterém se odrážejí tóny sladkého karamelu, šťavnatých a svěžích citrusových plodů i čokolády. Působí velmi harmonicky, přitom neustále baví svou vrstevnatostí. Při různých způsobech příprav mohou jednotlivé chuťové valéry vynikat více. Otestujte tuhle krásnou arabiku v pákovém kávovaru, ale také na filtru nebo v moka konvičce.

Původ kávy

Káva označovaná jako mikrolot je speciální tím, že pochází z jedné konkrétní oblasti a celá šarže tak, jak se dostane do vašeho sáčku, byla zpracována v jedné „várce“. Dokonale odráží přírodní podmínky dané plantáže i způsob zpracování. Mikroloty mívají jedinečný chuťový a aromatický charakter, je o ně značný zájem a v nabídce se vyskytují poměrně sporadicky. Proto máme velkou radost, že vám můžeme představit báječný Nikaragua Matagalpa Mikrolot z vyhlášené nikaragujské kávové oblasti a také z regionu, který se proslavil špičkovým kakaem a perfektním tabákem.

Matagalpa leží v horách, takže její klima je velmi příjemné. Ne nadarmo mu tamní lidé říkají „věčné jaro“. Naprostá většina regionu se specializuje na organický způsob zemědělství a návrat k přírodě. Farmáři se sdružují do komunit, čímž získávají přístup na trhy s Fair Trade produkty, protože jako jednotlivci by si nemohli dovolit vysoké náklady spojené se splněním požadovaných standardů.

Kávové třešně sklízejí najímaní dělníci od března do října. Sezona začíná pozvolna, takže zpočátku se po plantážích pohybuje jen pár mužů a žen s velkými koši, když dozrává většina bobulí, bývá na plantážích velmi živo. To klade zvýšené nároky na včasné a precizní zpracování sklizně. Pro Nikaraguu je typické promývání. Nejprve je zapotřebí nasypat sklizené třešně do vody a oddělit nezralé nebo defektní plody. V dalším kroku musí být káva zbavena svrchní slupky, což se děje protlačováním skrz drticí plechy. Takto zpracované plody putují do fermentačních nádrží s vodou, ve kterých několik hodin až dní kvasí. Díky tomu dojde k rozpuštění sladké dužiny obalující kávová zrna. Zelenou kávu dělníci nakonec znovu promyjí a nechají sušit buď v sušárnách, nebo na přímém slunci.

Nikaragujci obvykle obhospodařují plantáže do rozlohy 14 hektarů a ročně vyprodukují asi 2 miliony pytlů kávy, z nichž přes 90 procent vyvezou do světa. Je pravdou, že nikaragujská káva si své místo na výsluní zatím hledá, nicméně na trhu se v posledních letech dlouho neohřeje, což je dobrým důkazem její vysoké kvality.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot

Země vysokých And, domov starověkých kultur a mnoha etnických skupin. To je Peru, producent kávy s typicky jasnou kyselostí, se sladkými tóny karamelu, čokolády i oříšků. Ochutnejte sklizeň Fernanda Cordova Cordovy. Majitel plantáže pečující o kávovníky v horách na severu jí věnoval maximální péči. Jedinečný mikrolot je tak přesným odrazem tamního klima, přírody a lásky ke kávě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
849 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Mocha označuje čokoládovou barvu, jemnou rukavičku nebo kávu pěstovanou v Arábii. Jsme přesvědčeni, že Ethiopie Sidamo Mocha v sobě spojuje všechny tři významy. Jde totiž o jednu z nejčokoládovějších káv na světě, delikátně jemnou a do Jemenu kdysi exportovanou lahůdku. Středně silnou arabiku s uchvacující vůní si zapamatujete po prvním ochutnání. A už nikdy se jí nevzdáte. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
858 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »