+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Nikaragua Matagalpa Microlot - zrnková káva

Kód: 1789

Vulkány, jezera, exotické květiny a tropické stromy. Nikaragua je země mimořádné biologické rozmanitosti a tím pádem i naprosto perfektní kávy. Důkazem je arabika z regionu Matagalpa, unikátní mikrolot s chutí karamelu, citrusů a čokolády. Místnímu klima se říká věčné jaro a místní kávě láska v prvním doušku. Přesvědčte se sami.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
855 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Nicaragua
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Matagalpa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Citrusy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Nikaragua Matagalpa Mikrolot je káva s vyváženým chuťovým profilem, ve kterém se odrážejí tóny sladkého karamelu, šťavnatých a svěžích citrusových plodů i čokolády. Působí velmi harmonicky, přitom neustále baví svou vrstevnatostí. Při různých způsobech příprav mohou jednotlivé chuťové valéry vynikat více. Otestujte tuhle krásnou arabiku v pákovém kávovaru, ale také na filtru nebo v moka konvičce.

Původ kávy

Káva označovaná jako mikrolot je speciální tím, že pochází z jedné konkrétní oblasti a celá šarže tak, jak se dostane do vašeho sáčku, byla zpracována v jedné „várce“. Dokonale odráží přírodní podmínky dané plantáže i způsob zpracování. Mikroloty mívají jedinečný chuťový a aromatický charakter, je o ně značný zájem a v nabídce se vyskytují poměrně sporadicky. Proto máme velkou radost, že vám můžeme představit báječný Nikaragua Matagalpa Mikrolot z vyhlášené nikaragujské kávové oblasti a také z regionu, který se proslavil špičkovým kakaem a perfektním tabákem.

Matagalpa leží v horách, takže její klima je velmi příjemné. Ne nadarmo mu tamní lidé říkají „věčné jaro“. Naprostá většina regionu se specializuje na organický způsob zemědělství a návrat k přírodě. Farmáři se sdružují do komunit, čímž získávají přístup na trhy s Fair Trade produkty, protože jako jednotlivci by si nemohli dovolit vysoké náklady spojené se splněním požadovaných standardů.

Kávové třešně sklízejí najímaní dělníci od března do října. Sezona začíná pozvolna, takže zpočátku se po plantážích pohybuje jen pár mužů a žen s velkými koši, když dozrává většina bobulí, bývá na plantážích velmi živo. To klade zvýšené nároky na včasné a precizní zpracování sklizně. Pro Nikaraguu je typické promývání. Nejprve je zapotřebí nasypat sklizené třešně do vody a oddělit nezralé nebo defektní plody. V dalším kroku musí být káva zbavena svrchní slupky, což se děje protlačováním skrz drticí plechy. Takto zpracované plody putují do fermentačních nádrží s vodou, ve kterých několik hodin až dní kvasí. Díky tomu dojde k rozpuštění sladké dužiny obalující kávová zrna. Zelenou kávu dělníci nakonec znovu promyjí a nechají sušit buď v sušárnách, nebo na přímém slunci.

Nikaragujci obvykle obhospodařují plantáže do rozlohy 14 hektarů a ročně vyprodukují asi 2 miliony pytlů kávy, z nichž přes 90 procent vyvezou do světa. Je pravdou, že nikaragujská káva si své místo na výsluní zatím hledá, nicméně na trhu se v posledních letech dlouho neohřeje, což je dobrým důkazem její vysoké kvality.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
896 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural

Speciálně fermentovaná káva speciální odrůdy, to je Honduras Gerardo Mejía – El Tontolo. Tahle arabika patří k těm, které vynikají ovocnou chutí s jemnými tóny čokolády a karamelu. Do povědomí baristů a znalců dobré kávy vstoupila v roce 2015, kdy získala titul Cup of Excellence. Jsme si jisti, že si ji zamilujete taky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 041 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »