+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

NIKARAGUA SHB EP MARAGOGYPE - zrnková káva

Kód: 1596

Sopečné půdy Nikaragui poskytují kávovníkům skvělé podmínky. Není tedy divu, že tamní sklizeň vyniká mírným ovocným jasem s prokazatelnými náznaky čokolády. Ty se objevují především u kávy z regionu Nueva Segovia, doplněny o závan karamelu a oříšků. Produkce není nikterak závratná, neboť odrůda Maragogype patří k méně plodným. O to krásnější má její zrno chuť, o to atraktivnější aroma kávomilcům nabízí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 091 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Nicaragua
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Nueva Segovia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m - 1500m
Chuť
Chuť:
Karamel, Lískový oříšek, Hořká čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Nikaragua SHB EP Maragogype patří k mírně kyselým. Spíše než svěží ovoce v ní zaznamenáte chuť hořké čokolády, karamelu a lískových oříšků. Ještě než okusíte, upoutá vás výjimečně silnou vůní. Po prvním doušku můžete konstatovat, že máte čest popíjet kávu dokonale vyváženou. Právě jste objevili labužnickou kávu pro každý den.

Původ kávy

Nikaragua je 12. největším exportérem kávy planety a vyváží více než 90 procent své produkce. Když se na tyto údaje podíváme z jiné strany, zjistíme, že nikaragujská káva tvoří na světovém trhu pouhá 1,4 procenta. To už tak hodně není. Nicméně o kvalitě a popularitě kávových zrn vypovídají vždy víc než čísla zkušenosti samotných konzumentů. A ti v případě Nikaragua SHB EP Maragogype nešetří komplimenty.

Je všeobecně známo, že kávy Střední Ameriky patří ke sladším, a pokud už se v nich kyselost najde, pak směřuje spíš k nižším tónům meruněk nebo papáji. Mnohem charakterističtější jsou náznaky hořké čokolády, nugátu, karamelu… Bohatou čokoládovostí a mandlovou nasládlostí jsou typická zrna regionu Nueva Segovia. Právě z něj pochází tato káva.

Nueva Segovia se rozkládá na severu Nikaraguy, při hranici s Hondurasem. Tamní zemědělci obhospodařují malé plantáže, průměrná rozloha se udává kolem 3 hektarů. Na aroma a chuti kávy se výrazně podílí jak úrodná vulkanická půda, tak vysoká nadmořská výška a stín, ve kterém kávovníky rostou. Za ojedinělou chutí Nikaragua SHB EP Maragogype však musíme vidět i odrůdu arabiky Bourbon, přesněji její mutaci nazývanou Maragogype (sloní fazole, Elephant Beans). Jde o kultivar, kterému se daří ve vysokých horách a který dává zrno nebývalé velkosti. Daní za odolnost kávovníku a extra velká zrna je poměrně nízká výnosnost keřů. Největších kávových zrn na světě je tedy poměrně malé množství, takže jsou vzácná a velmi ceněná.

Kávovníky se sklízejí ručně, protože rostou v těžko přístupné kopcovité krajině. Velká zrna vyžadují speciální linku, která je zpracuje. Jakmile se plody dostanou do závodu, putují do takzvaných mlýnů, ve kterých jsou zbaveny slupky a části dužiny obalující zrnka. Následně je káva umístěna do kvasných nádob a 24-72 hodin v nich fermentuje. Nakonec přichází na řadu sušení, které zabere 5-7 dní. Ještě před odesláním na trh nechávají farmáři zelenou kávu nějakou dobu odpočívat. Teprve pak ji balí do jutových pytlů a exportují do světa.

Možná vás překvapila zkratka EP v názvu této kávy. Jde o záruku, že zrno prošlo dodatečnou kontrolou kvality pro evropský trh (EP = Evropský přípravek).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
896 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

„Osvěžuje paměť a čistí kůži,“ definoval kávu před tisícem let středověký perský učenec Ibn Síná. V Evropě byla nejprve prodávána jako lék a jen tak někdo si ho nemohl dovolit. Až když se na trh dostalo kávy více, snížila se i cena. Osvěžující nápoj zažil boom. Dnes si můžeme vybírat – třeba výjimečnou delikatesu z ostrova Jáva. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 093 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
811 Kč /1000 g 81 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »