+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Panama Reserva Candela - zrnková káva

Kód: 1788

Co je na této kávě speciální? Podle nás hladkost a vyváženost kombinovaná s chutí hořké čokolády a lehounkým citronovým ovanutím. Zrno z farem rodiny Gallardových v sobě panamský původ nezapře. Vybrali pro vás to nejlepší z dané sklizně a není divu, že jsou úspěšní v mnoha soutěžích. Jejich káva je tak harmonická, že se rychle stane součástí vašeho dne.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 062 Kč /1000 g 106 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Panama
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Candela
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400 - 1700m
Chuť
Chuť:
Hořká čokoláda, Citrusy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Panama Reserva Candela je kávou středně kyselou, lehkou a vyváženou. V chuti kombinuje hořkou čokoládu s citrusy – delikátní ovanutí citronovým aroma působí mimořádně atraktivně. Protože jde o arabiku, crema je nízká, ovšem kompaktní a dlouhotrvající.

Tato káva je vynikající připravená na filtru, v moka konvičce nebo automatickém kávovaru. Díky své jemnosti je předurčena k celodennímu popíjení.

Původ kávy

Ještě na přelomu 20. a 21. století neměla panamská káva ve světě příliš dobrý zvuk. Panamská republika se k tomuto faktu ale postavila čelem, a aby zvýšila komoditní cenu své kávy, uspořádala soutěž The Best of Panama, ve které ohodnotila nejlepší šarže. Díky následné online aukci se podařilo představit prémiové panamské zrno globálním odběratelům. Dnes tak seznam špičkových káv „okupují“ nejen panamská Geisha, ale také řada dalších sort se skvělými parametry.

Dlužno dodat, že jen zmíněnou aktivitou by se Panama do širokého povědomí kávomilců nedostala. Za popularitou je potřeba vidět také výborné přírodní podmínky, ve kterých kávovníky rostou, a špičkovou péči, kterou jim farmáři poskytují.

Region Candela se nachází v provincii Chiriqui. Ta leží na západě Panamy, při pacifickém pobřeží. Je pro ni charakteristické velmi různorodé klima zahrnující horké a vlhké nížiny i chladné, deštivé vysočiny. Pro místní obyvatele je Chiriqui oblíbenou turistickou destinací – nabízí kilometry nedotčených pláží, nádherné horské scenérie, horké prameny, bujnou přírodu deštných pralesů i šnorchlování mezi útesy v Tichém oceánu. Kdo někdy do Chiriqui zavítá, nenechá si ujít výstup na nejvyšší horu Panamy, sopku Barú. Právě její úpatí si farmáři vybrali k pěstování této skvělé arabiky.

Arabika Panama Reserva Candela pochází z plantáží obhospodařovaných rodinou Gallardových. Její členové se starají o farmy Finca La Santa, Finca Zambrano, Finca Santa Clara a Jurutungo. Sklizeň ze všech těchto farem je považována za vynikající, a to už roku 1960. Gallardovi si velmi zakládají na tom, aby měli kontrolu nad celým procesem výroby kávy. Velmi pečlivě řídí sklizeň zralých kávových třešní, jejich zpracování i sušení zelených kávových zrn. Arabika Panama Reserva Candela je výběrem nejlepších zrn konkrétní sklizně, rodinnou farmu tak reprezentuje naprosto špičkově.

Díky takzvanému mokrému způsobu zpracování (wet processing), během kterého se nechává sklizeň fermentovat ve velkých nádržích s vodou, získává káva příjemné ovocné tóny a vyváženost. Podtrhuje je také zvolená odrůda kávovníků – v tomto případě jde o Caturru. Její plody jsou známé pro sladkou, komplexní a svěží chuť. Zrno odrůdy Caturra je nejžádanější a na celkově zkonzumované kávě se podílí celými 60 procenty.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


DOMINICANA BARAHONA AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DOMINICANA BARAHONA AA - zrnková káva

S trochou nadsázky můžeme říct, že kdyby Piráti z Karibiku pili kávu, musela by to být tahle. Pravdou ale je, že Dominikánská republika kávovníky pěstuje až od roku 1720, kdy zlatá éra udatných mořských vlků pomalu končila. Škoda, protože arabika z regionu Barahona je kompozice dokonalé, chutě lahodné a vůně ohromující. Káva skutečných tropů v sobě nezapře ovoce, čokoládu ani ořechy. Pirátům by chutnala. Vám bude jistě taky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 007 Kč /1000 g 101 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023

PANAMA ARABICA SHB EP BOQUETE LAS DALIAS FINCA MARY - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PANAMA ARABICA SHB EP BOQUETE LAS DALIAS FINCA MARY - Micro Lot

Panamská arabika z tamního nejstaršího a nejznámějšího kávového regionu zaujme profilem, v němž na plné, středně kyselé tělo navazují chutě citrusů a vlašských ořechů. Rodina Petersonů, která hospodaří na farmě Hacienda Esmeralda, se kávě věnuje s pečlivostí a láskou. Také proto je mikrolot sklizený z části malé plantáže tak unikátní. Chutí i příběhem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 141 Kč /1000 g 114 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot

Dopřejte si kávu s rodokmenem. Proč? Protože ochutnáte jedinečnou kombinaci sladké čokolády, červeného rybízu a šťavnatých ostružin. Protože stejná káva se nikde jinde na světě neurodí. A protože mikroloty jsou nejen vzácné, ale taky velice pečlivě vypěstované, sklizené a zpracované. Arabika z plantáží v oblasti Muranga vás přesvědčí, že legendy o Keni jako zemi kávě zaslíbené, rozhodně nelžou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 106 Kč /1000 g 111 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »