+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Peru Diamante Verde SHB EP - zrnková káva

Kód: 1749

Diamante Verde je sdružení farmářů, kteří v peruánských horách pěstují kávu ověnčenou mnoha cenami a certifikáty. Nenechte si ujít příležitost takovou specialitu ochutnat. Dočkáte se šálku plného mléčné čokolády, zelených hroznů i jablek, s kapkou limetky. Káva vykazuje velmi dobrou vyváženost, potěší krémovou texturou. Pověst o Diamante Verde rozhodně nelže!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
862 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
San Martin
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Mléčná čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru Diamante Verde SHB EP patří ke kávám s intenzivními tóny čerstvého ovoce. Velmi snadno rozpoznáte zelená jablka a zelené hrozny, osvěžující limetku a v podtónech i mléčnou čokoládu. Jde o kávu živou, jiskřivou, s dlouhou, milou dochutí a krásnou vyvážeností všech aromatických složek.

Původ kávy

Nejdříve se podívejme do míst, odkud tahle káva pochází. Peruánský region San Martin je třetí nejrozsáhlejší oblastí, která se v zemi pěstování kávovníků věnuje. Jedno z největších místních družstev farmářů se jmenuje Oro Verde, založeno bylo už v roce 1999. Družstvo Diamante Verde začalo svou historii psát sice až v roce 2017, nicméně daří se mu rok od roku lépe. Tři roky po svém vzniku mělo přes 200 členů. Kvůli počátečnímu nedostatku financí hospodařili jeho farmáři na plantážích bez využívání průmyslově vyráběných hnojiv a postřiků. Co se zdálo být nevýhodou, dokázali proměnit ve velký benefit. Jejich začátky s pěstováním organické kávy korunovaly certifikace BIO produkce a Fair Trade.

Mladé družstvo si muselo svou cestu prošlapat úplně od nuly. Díky tomu dobře ví, co kávovníky v regionu San Martin potřebují, jak se o ně starat, jakým způsobem zpracovávat sklizeň i jak a kde ji výhodně prodat. Sdílení znalostí mezi členy družstva pomohlo farmářům na cestě ke špičkové kávě a naučilo je volit ty nejlepší pěstitelské postupy a zpracovatelské procesy.

Diamante Verde hospodaří na malých plantážích, často obklopených divokou přírodou. Půda je sopečná, takže vyniká značným obsahem minerálních látek. Svahy kopců protkává řada pramenů, což kávovníkům velmi svědčí.

Sklizeň se obvykle odehrává od dubna do července, podle podmínek někdy i v srpnu. Na malé plantáže vyrážejí farmáři bez pomoci mechanizace, červené kávové bobule škubou ručně. Pro Peru je typické zpracovávat kávu takzvaným promýváním. Plody nasypou dělníci do vody a protlačují je drticími plechy. Tak je zbaví vrchní slupky. Následuje přesypání sklizně do kádí s vodou, ve kterých po několik dnů fermentuje. Během toho dojde k rozkladu dužiny obalující zelená kávová zrna. Jakmile se uvolní, musí je farmáři dočistit, proprat v čerstvé vodě a usušit na terasách.

Peru Diamante Verde nese označení SHB a EP. První zkratka (SHB – Strictly Hard Bean) upozorňuje na vysokou nadmořskou výšku, ze které káva pochází. Takové označení získá jen sklizeň z výšky 1 200 metrů nad mořem a víc. Proč je to důležité? Protože vysokohorská káva déle zraje a může tak z okolí absorbovat více aroma. Písmena EP (European Preparation) pak poukazují na fakt, že káva je určena pro evropský trh. Byla totiž tříděna podle velikosti a barvy, zároveň došlo k odstranění defektních zrn.

Peru svou kávu exportuje nejčastěji do USA, Německa a Belgie. V celé zemi je do kávového průmyslu zapojeno přes čtvrt milionu rodin, z toho asi čtvrtina pracuje v rámci družstev nebo sdružení. Těch momentálně v Peru funguje kolem osmdesáti.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
792 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022

 PAPUA NOVA GUINEA BAROIDA ESTATE HIGHLANDS - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PAPUA NOVA GUINEA BAROIDA ESTATE HIGHLANDS - Micro Lot

Je mladá a plná elánu. Plantáž v Baroida Estate se dostává do centra pozornosti, její káva je totiž víc než interesantní. Pokud máte rádi mléčnou čokoládu, jahody a pomeranče, přijdete si na své. O to víc, že jde o mikrolot, tedy kávu s jasně daným původem, opečovávanou a dostupnou jen v malém množství. Arabika z vysokých hor Papuy Nové Guineje potěší i nejmlsnější jazýčky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
932 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022

PERU TUNKI BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Tunki je nádherný barevný pták žijící v lesích vysokých And. Není divu, že po něm farmáři z peruánského údolí Tambopata pojmenovali plantážní arabiku. Stejně jako je radost tunkiho vidět, je potěšením Tunki ochutnat. Sladkost mléčné čokolády, kterou oplývá, doplňuje jemné ovanutí limetky. Jako ptačí pírko je tato káva lehká, jako ptačí zpěv půvabná. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
842 Kč /1000 g 84 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »