+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Kód: 1672

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 047 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech, Tmavé bobule
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru Grade 1 Swiss Water Decafe patří ke kávám velice jemným, až nejjemnějším. Milovníky delikátních zážitků potěší hedvábnou chutí plnou čokolády a oříšků, v závěru doplněnou svěžestí červeného bobulovitého ovoce. Všechny její nuance skvěle vyniknou při přípravě na filtru, báječná je ale také z moka konvičky. Crema je jemná, kompaktní.

Původ kávy

Cajamarca, to je peruánský sever, hornatá oblast, kterou protéká řeka Mashcón a která byla osídlena v roce 1460, kdy se stala součástí Incké říše. Poblíž hlavního města regionu se nacházejí léčivé termální prameny Los Baños del Inca, archeologický komplex  Cumbemayo  a zlatý důl  Yanacocha. Takže až do Cajamarcy zavítáte, budete vědět, které turistické atrakce neminout.

Kromě toho, že region je proslulý velkým množstvím pastvin a poli s bramborami, kukuřicí i obilím, patří k významným producentům kávy, v Peru rovnou k největším. Místní kávový průmysl je, stejně jako jinde v zemi, závislý na drobných farmářích, kteří obvykle obhospodařují plantáže s rozlohou 2-3 hektary. K oblíbeným odrůdám kávovníků patří také Caturra, přirozená mutace odrůdy Bourbon.

Caturra byla poprvé identifikována začátkem 20. století v brazilském regionu Mina Gerais. Charakterizuje ji zakrslost, tedy nízký vzrůst, proto ji najdeme také pod názvem Nanico. Komerčně se začala rozšiřovat a využívat zejména ve 40. letech minulého století, dnes patří k jedné z ekonomicky stěžejních odrůd Střední Ameriky. Optimální podmínky pro pěstování kávovníků odrůdy Caturra panují ve vyšších nadmořských výškách, kde vykazuje dobrý výnos. Na druhou stranu ji specifikuje také vysoká náchylnost ke kávové rzi a poměrně nadstandardní nároky na úživnost půdy.

Všechny potřebné podmínky peruánský region Cajamarca splňuje, proto se pěstování této odrůdy věnuje řada farem. Kvalita výsledného zrna je však odvislá od mnoha faktorů, nejen nadmořské výšky, půdních poměrů a péče, kterých se kávovníkům dostává. V Cajamarce hraje významnou roli počasí během sklizně. Není výjimkou, že v době, kdy dosahují plody kávovníků nejvyšší zralosti, přicházejí časté bouře. Dlouhodobý déšť způsobí, že třešně nasáknou příliš mnoho vody a buď praskají, nebo z keřů opadají na zem, což dramaticky snižuje kvalitu či dokonce znehodnocuje celou sklizeň. V případě Peru Grade 1 Swiss Water Decafe se tak naštěstí nestalo, takže si teď můžeme dopřát kávu vynikajících chuťových parametrů a navíc bez kofeinu.

Takzvaná dekofeinizace zbavuje zelená kávová zrnka stimulantu, který může být v některých případech překážkou pro konzumaci kávy. Například pro těhotné nebo kojící ženy, osoby s vysokým krevním tlakem či takové milovníky kávy, kteří ji pijí „na litry“, je káva bez kofeinu výbornou a bezpečnou volbou. Postupů, jak z kávy kofein odstranit, je mnoho. My dáváme přednost procesu Swiss Water, který nepracuje s chemickými rozpouštědly a je postaven na rozpustnosti kofeinu ve vodě. Zelená kávová zrna se během něj namočí do horké vody. V té je ovšem rozpustný nejen kofein, ale také cukry a další chemické látky, pro něž kávu milujeme. Proto voda z kávy prochází filtrem z dřevěného uhlí, jenž dokáže zachytit pouze velké molekuly kofeinu, zatímco cukry, oleje a další sloučeniny odpovědné za vzácné aroma v zrnech ponechává. Peru Grade 1 Swiss Water Decafe je tedy chuťově i aromaticky naprosto plnohodnotnou kávou, jen neobsahuje kofein.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
834 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 020 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

15% SLEVA
KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 154 Kč /1000 g 981 Kč /1000 g 98 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »