+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Kód: 1672

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 043 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech, Tmavé bobule
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Peru Grade 1 Swiss Water Decafe patří ke kávám velice jemným, až nejjemnějším. Milovníky delikátních zážitků potěší hedvábnou chutí plnou čokolády a oříšků, v závěru doplněnou svěžestí červeného bobulovitého ovoce. Všechny její nuance skvěle vyniknou při přípravě na filtru, báječná je ale také z moka konvičky. Crema je jemná, kompaktní.

Původ kávy

Cajamarca, to je peruánský sever, hornatá oblast, kterou protéká řeka Mashcón a která byla osídlena v roce 1460, kdy se stala součástí Incké říše. Poblíž hlavního města regionu se nacházejí léčivé termální prameny Los Baños del Inca, archeologický komplex  Cumbemayo  a zlatý důl  Yanacocha. Takže až do Cajamarcy zavítáte, budete vědět, které turistické atrakce neminout.

Kromě toho, že region je proslulý velkým množstvím pastvin a poli s bramborami, kukuřicí i obilím, patří k významným producentům kávy, v Peru rovnou k největším. Místní kávový průmysl je, stejně jako jinde v zemi, závislý na drobných farmářích, kteří obvykle obhospodařují plantáže s rozlohou 2-3 hektary. K oblíbeným odrůdám kávovníků patří také Caturra, přirozená mutace odrůdy Bourbon.

Caturra byla poprvé identifikována začátkem 20. století v brazilském regionu Mina Gerais. Charakterizuje ji zakrslost, tedy nízký vzrůst, proto ji najdeme také pod názvem Nanico. Komerčně se začala rozšiřovat a využívat zejména ve 40. letech minulého století, dnes patří k jedné z ekonomicky stěžejních odrůd Střední Ameriky. Optimální podmínky pro pěstování kávovníků odrůdy Caturra panují ve vyšších nadmořských výškách, kde vykazuje dobrý výnos. Na druhou stranu ji specifikuje také vysoká náchylnost ke kávové rzi a poměrně nadstandardní nároky na úživnost půdy.

Všechny potřebné podmínky peruánský region Cajamarca splňuje, proto se pěstování této odrůdy věnuje řada farem. Kvalita výsledného zrna je však odvislá od mnoha faktorů, nejen nadmořské výšky, půdních poměrů a péče, kterých se kávovníkům dostává. V Cajamarce hraje významnou roli počasí během sklizně. Není výjimkou, že v době, kdy dosahují plody kávovníků nejvyšší zralosti, přicházejí časté bouře. Dlouhodobý déšť způsobí, že třešně nasáknou příliš mnoho vody a buď praskají, nebo z keřů opadají na zem, což dramaticky snižuje kvalitu či dokonce znehodnocuje celou sklizeň. V případě Peru Grade 1 Swiss Water Decafe se tak naštěstí nestalo, takže si teď můžeme dopřát kávu vynikajících chuťových parametrů a navíc bez kofeinu.

Takzvaná dekofeinizace zbavuje zelená kávová zrnka stimulantu, který může být v některých případech překážkou pro konzumaci kávy. Například pro těhotné nebo kojící ženy, osoby s vysokým krevním tlakem či takové milovníky kávy, kteří ji pijí „na litry“, je káva bez kofeinu výbornou a bezpečnou volbou. Postupů, jak z kávy kofein odstranit, je mnoho. My dáváme přednost procesu Swiss Water, který nepracuje s chemickými rozpouštědly a je postaven na rozpustnosti kofeinu ve vodě. Zelená kávová zrna se během něj namočí do horké vody. V té je ovšem rozpustný nejen kofein, ale také cukry a další chemické látky, pro něž kávu milujeme. Proto voda z kávy prochází filtrem z dřevěného uhlí, jenž dokáže zachytit pouze velké molekuly kofeinu, zatímco cukry, oleje a další sloučeniny odpovědné za vzácné aroma v zrnech ponechává. Peru Grade 1 Swiss Water Decafe je tedy chuťově i aromaticky naprosto plnohodnotnou kávou, jen neobsahuje kofein.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková káva

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 017 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »