+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PODZIMNÍ espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1713
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Pro čas barev, které pomalu odnáší vítr… jsme připravili tuto limitovanou edici espresso směsi. Každá z tria prémiových arabik je pražena samostatně a zároveň s ohledem na souznění chutí jednotlivých káv. Výsledkem je kultivovaná romance, klidná, zralá a možná trochu zádumčivá. Hraje tóny sušeného ovoce, vlašských ořechů, karamelu a lehce pikantního koření. Stejně jako podzim.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
925 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 25. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Karamel, Ořech, Pikantní, Sušené ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Podzimní espresso směs zrnkové výběrové kávy je vyladěna tak, aby chutí i aroma korespondovala s třetím ročním obdobím, podtrhla jeho jedinečnost a v ústech zanechala příjemný, hřejivý, kulatý a přesto neotřelý pocit. O hluboké tóny se starají chutě vlašských ořechů a sušeného ovoce, sladkost přináší smetanově hebký karamel. A velmi interesantní tečku za celým zážitkem udělá lehce pikantní koření. Počkejte si na ni, plně se rozvine až ve vychládajícím šálku. Možná zaznamenáte hřebíček, kardamom, pepř či skořici. Tato espresso směs je vhodná pro všechny typy příprav kávy.

Původ kávy

Na původu záleží. Přesněji – na původu, sklizni, zpracování, transportu, skladování a pražení záleží. A pak také na namíchání jednotlivých, takto pečlivě hlídaných káv. V případě limitované Podzimní espresso směsi jde o tři arabiky ze specialisty vyhledávaných plantáží. Ještě než se k nim dostaneme, popišme si způsob, jakým jsme je propojili. Protože díky příběhu této směsi pochopíte náš přístup k espressu, značně odlišný od většinového pojetí „podobných“ mixů.

Jednotlivé kávy vybíráme s ohledem na jejich unikátní chuťový profil, zároveň ale hledáme, v čem se mohou podpořit, doplnit a obohatit. Každou sortu pražíme zvlášť, aby díky doslova hodinářské práci pražiče vynikla v každé ze single origin Speciality Coffee (tedy jednodruhové prémiové arabice či robustě) její specifická a nezaměnitelná nota. Proto v sáčku nebo plechovce najdete zrnka odlišných barevných odstínů. Co káva, to jiný stupeň pražení, jiná teplota, intenzita proudění vzduchu a podobně.

Pražení a sestavování nejlepšího poměru všech káv si žádá nejen spoustu času, ale především značný um pražiče, jeho schopnost odhadnout výsledek, zároveň i trpělivost degustátorů. Když se vše podaří, je na konci našeho snažení skutečně jedinečná espresso směs, kterou v případě sezonní řady můžeme nabízet pouze v limitovaném množství. To je na druhou stranu pro mnohé zákazníky lákavé – stejnou ani podobnou kávu jim nikdo jiný nepřipraví.

Pokud jde tedy o přípravu, Podzimní espresso směs zrnkové výběrové kávy uplatníte při chystání oblíbeného nápoje v automatickém i pákovém kávovaru, chybu rozhodně neuděláte, když ji otestujete na filtru, vakuum potu a podobně. Každý způsob vám přinese nový zážitek z plnosti a harmonie vašeho šálku.

A teď už pojďme k triu arabik, které jsme pro tuhle limitku zvolili.

Z brazilského regionu Angelandia jsme přivezli sladkou, měkce karamelovou Brazílii Fazenda Primavera. Na plantážích v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů ji pěstuje Ricardo Ribeiro Tavares. Pro brazilskou arabiku je typická měkká, jemná chuť, v tomto případě doplněná o dotek pražených vlašských ořechů. O naprostou většinu kávovníků pečují drobní farmáři, u Primavery je tomu nejinak.

Krémovou, kulatou notu přihrává espresso směsi Ethiopia Guji Anasora Grade 1, mikrolot farmáře Tadesse Edema. Sám pochází z velké rodiny pěstitelů kávy a je vnukem zakladatele plantáže Anasora. Jeho sklizeň je charakteristická chutí červených bobulí, hořkosladkých čokoládových valérů a koření.

Třetí střípek v mozaice patří mandlové, mléčně čokoládové a medově laskavé arabice Guatemala SHB El Jaguar. Mandle, mléčná čokoláda a med, to jsou atributy, kterými pozvedává naši espresso směs a těší kávomilcovo srdce. Ne nadarmo má v názvu jaguára, šelmu deštných pralesů, rychlou, silnou a elegantní zároveň.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

5. 10.

Hodnocení: vynikající
Vynikající káva s příjemnou hořkostí. Chválím a doporučuji.

1. 10.

Hodnocení: vynikající
Vaše limitované edice jsou výborné a podzimní směs není vyjimkou. Je jedním slovem skvělá.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


PODZIMNÍ ESPRESSO SMĚS - dárková dóza 300 g
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PODZIMNÍ ESPRESSO SMĚS - dárková dóza 300 g

Pro čas barev, které pomalu odnáší vítr… jsme připravili tuto limitovanou edici espresso směsi. Každá z tria prémiových arabik je pražena samostatně a zároveň s ohledem na souznění chutí jednotlivých káv. Výsledkem je kultivovaná romance, klidná, zralá a možná trochu zádumčivá. Hraje tóny sušeného ovoce, vlašských ořechů, karamelu a lehce pikantního koření. Stejně jako podzim. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 25. 10. 2021
403 Kč s DPH

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 25. 10. 2021

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
699 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 25. 10. 2021

15% SLEVA
SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
628 Kč /1000 g 534 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 25. 10. 2021

Prohlíželi jste


KONTRYHEL NAŤ (Alchemilla vulgaris) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KONTRYHEL NAŤ (Alchemilla vulgaris) - bylina

Velká balení:
Malá balení:
672 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 25. 10. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »