+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Robusta Java - zrnková káva

Kód: 1775

Jedinečnost kávy je ukryta v chuti a vůni. Robusta z šestého největšího ostrova světa se může chlubit oběma. Ještě než ochutnáte, uhrane vás skutečně silným aroma s lehkým náznakem palmového cukru. A chuť? Mimořádná! Působivé vyvážení hořké a sladké je dotvářeno atraktivními tóny tabáku. Sumatra má milovníkům prvotřídní robusty rozhodně co říct.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Java/Indonésie
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Sumatra
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m
Chuť
Chuť:
Tabáková, Silná, Hořko-sladká
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Java patří ke kávám, které si zapamatujete po prvním doušku. Takto výjimečně silnou chuť a neobvykle intenzivní aroma poskytuje jen několik málo sort na světě. Degustace vám poskytne zážitek hořko-sladký, možná překvapí nízkou kyselostí a zcela určitě ohromí tóny tabáku. V aroma identifikujete sladkost palmového cukru a přitažlivou vůni moka.

Pokud jde o přípravu, většina kávomilců kombinuje robustu s jemnější arabikou a získává tak jedinečnou domácí espresso směs. Rozhodně to také vyzkoušejte. Nezříkejte se ale ani přípravy v moka konvičce nebo na filtru. Tahle káva si rozhodně zaslouží, abyste s ní experimentovali a objevovali její krásu v mnoha podobách.

Původ kávy

Na Sumatře pěstují kávovníky (Coffea arabica) v nadmořských výškách kolem 760 až 1 520 metrů. Znalci tvrdí, že se tak děje od roku 1884 – první plantáže byly založeny nedaleko jezera Toba, což je největší sopečné jezero na světě. Z toho plyne, že keře kávovníků profitují z vulkanické půdy bohaté na minerální látky, ale také horkého a vlhkého ostrovního klima. Pro nízko položené oblasti jsou typické časté srážky, obvykle přicházejí mezi listopadem a dubnem. Nejsuššími měsíci jsou na Sumatře květen a říjen. Právě tehdy kávu Sumatřané obvykle sklízejí.

Typický pěstitel kávy obhospodařuje na Sumatře asi hektarový pozemek. Na sklizeň si najímá dělníky, kteří zralé kávové třešně škubou ručně a úrodu také ručně zpracovávají. Nejčastěji ji po sklizení nechávají krátce zaschnout, poté loupou svrchní slupku a zrna obalená sladkou dužinou suší na slunci. Jakmile jejich vlhkost dosáhne 11-13 procent, zbaví zrna zbytků dužiny a připraví je na export. Výsledkem takového způsobu zpracování je káva typické sladké a harmonické chuti s velmi nízkou kyselinkou.

Robusta Java vyniká jak chutí, tak značným obsahem kofeinu: jde o 2,2 – 2,7 procenta. Arabika naproti tomu obsahuje 1,2 – 1,5 procenta kofeinu. Mezi největší producenty robusty na světě patří Vietnam, Brazílie a právě Indonésie.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
532 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) -  zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) - zrnková káva

Je jiná. Kulatá, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navíc vzácná a mimořádně atraktivní. Zrnko takzvané perlové kávy vyrůstá v kávové třešni bez dvojčete. A tak je oblejší, s koncentrovanější, skvěle vyváženou chutí. Indická robusta peaberry patří k nejlepším vůbec. Ochutnejte ji samostatně, nebo si zkuste namíchat vlastní espresso směs s oblíbenou arabikou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
662 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva

Pro kávu z Pobřeží slonoviny jsou typické chutě oříšků a koření. Tato robusta patří k sortám výrazným, příjemně zemitým. Když budete degustovat pečlivě, objevíte i tóny sladkého karamelu. Západoafrická robusta je ideální k přípravě domácí espresso směsi – přidejte ji k oblíbené arabice a získáte nápoj silný, atraktivní i povzbuzující. A s krásnou cremou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
546 Kč /1000 g 55 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »