+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Robusta Java - zrnková káva

Kód: 1775
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jedinečnost kávy je ukryta v chuti a vůni. Robusta z šestého největšího ostrova světa se může chlubit oběma. Ještě než ochutnáte, uhrane vás skutečně silným aroma s lehkým náznakem palmového cukru. A chuť? Mimořádná! Působivé vyvážení hořké a sladké je dotvářeno atraktivními tóny tabáku. Sumatra má milovníkům prvotřídní robusty rozhodně co říct.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
499 Kč /1000 g 50 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Java/Indonésie
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Sumatra
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m
Chuť
Chuť:
Tabáková, Silná, Hořko-sladká
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Java patří ke kávám, které si zapamatujete po prvním doušku. Takto výjimečně silnou chuť a neobvykle intenzivní aroma poskytuje jen několik málo sort na světě. Degustace vám poskytne zážitek hořko-sladký, možná překvapí nízkou kyselostí a zcela určitě ohromí tóny tabáku. V aroma identifikujete sladkost palmového cukru a přitažlivou vůni moka.

Pokud jde o přípravu, většina kávomilců kombinuje robustu s jemnější arabikou a získává tak jedinečnou domácí espresso směs. Rozhodně to také vyzkoušejte. Nezříkejte se ale ani přípravy v moka konvičce nebo na filtru. Tahle káva si rozhodně zaslouží, abyste s ní experimentovali a objevovali její krásu v mnoha podobách.

Původ kávy

Na Sumatře pěstují kávovníky (Coffea arabica) v nadmořských výškách kolem 760 až 1 520 metrů. Znalci tvrdí, že se tak děje od roku 1884 – první plantáže byly založeny nedaleko jezera Toba, což je největší sopečné jezero na světě. Z toho plyne, že keře kávovníků profitují z vulkanické půdy bohaté na minerální látky, ale také horkého a vlhkého ostrovního klima. Pro nízko položené oblasti jsou typické časté srážky, obvykle přicházejí mezi listopadem a dubnem. Nejsuššími měsíci jsou na Sumatře květen a říjen. Právě tehdy kávu Sumatřané obvykle sklízejí.

Typický pěstitel kávy obhospodařuje na Sumatře asi hektarový pozemek. Na sklizeň si najímá dělníky, kteří zralé kávové třešně škubou ručně a úrodu také ručně zpracovávají. Nejčastěji ji po sklizení nechávají krátce zaschnout, poté loupou svrchní slupku a zrna obalená sladkou dužinou suší na slunci. Jakmile jejich vlhkost dosáhne 11-13 procent, zbaví zrna zbytků dužiny a připraví je na export. Výsledkem takového způsobu zpracování je káva typické sladké a harmonické chuti s velmi nízkou kyselinkou.

Robusta Java vyniká jak chutí, tak značným obsahem kofeinu: jde o 2,2 – 2,7 procenta. Arabika naproti tomu obsahuje 1,2 – 1,5 procenta kofeinu. Mezi největší producenty robusty na světě patří Vietnam, Brazílie a právě Indonésie.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

23. 3.

Hodnocení: vynikající
Zdravím z Lesa a děkuji za tuto báječnou, zemitou a kouřovou kávu, po jejímž vychutnání se doslova cítím, jako bych sázel stromky kolem sopky. Takový příval energie po kávě, jsem již dlouho necítil. Děkuji a doporučuji. PS: Uvařeno v moka konvičce na střední stupeň :-)

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

ROBUSTA INDIE  CHERRY AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA - zrnková káva

Dvě áčka z Indie – jasná známka vysoké kvality. Stoprocentní robusta s úžasnou cremou a plnou, mírně oříškovou chutí, učaruje příznivcům intenzivních zážitků i těm, co rádi experimentují. Můžete ji přimíchat k oblíbené arabice a kouzlit s poměry obou druhů do nekonečna. Nebo si ji vychutnejte v různých typech příprav. Jiná bude z džezvy, jiná z aeropressu a jiná z moka konvičky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
581 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) -  zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) - zrnková káva

Je jiná. Kulatá, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navíc vzácná a mimořádně atraktivní. Zrnko takzvané perlové kávy vyrůstá v kávové třešni bez dvojčete. A tak je oblejší, s koncentrovanější, skvěle vyváženou chutí. Indická robusta peaberry patří k nejlepším vůbec. Ochutnejte ji samostatně, nebo si zkuste namíchat vlastní espresso směs s oblíbenou arabikou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
659 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »