+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SLANÝ KARAMEL zrnková káva

Kód: 1646

Spojili jsme vynikající středoamerickou kávu se skvostným přírodním aroma. Výsledkem je Slaný karamel, který vás bude bavit. Kávovým zrnkům ochuceným atraktivními tóny praženého cukru se smetanou a několika zrnky mořské soli propadnete okamžitě. Ať už je pro vás káva denním společníkem nebo záležitostí pro mimořádné chvíle, nezapomeňte tuhle vymazlenou pochoutku vyzkoušet.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Region
Region:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Slaný karamel
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica, Aroma přírodní, Karamel

Crema a chuť kávy

Ochucená zrnková káva Slaný karamel je postavena na honduraské kávě z regionu Marcala. To samo o sobě je známkou vysoké kvality, protože jde o kávu označovanou jako nejlepší v celém Hondurasu. Její chuť je přirozeně karamelová, probleskují v ní tóny tropického ovoce. Náš pražič jí dodal další atraktivní vrstvu – několika kapkami přírodního aroma podtrhl její „karamelovost“ a navrch obrazně přisypal pár zrníček mořské soli. Výsledek? Káva sladce-slaná, svěží a neotřelá.

Původ kávy

Zrno, které bylo pro tuto kávu použito, pochází z tradičního honduraského kávového regionu Marcala. Stojí za zmínku, že právě Marcala se může pochlubit vůbec první chráněnou značkou deklarující původ kávy.

Honduras je jedním z největších kávových producentů v Latinské Americe. V letech 2017-2019 přispěli její farmáři k celosvětovému objemu kávy asi 7,5 miliony 60kilogramových pytlů. Káva je ostatně pro ekonomiku země mimořádně důležitou komoditou, a to už od konce 19. století, kdy v Hondurasu vznikalo značné množství menších kávových plantáží. Přírodní podmínky pěstování kávovníků nahrávají, i když v některých oblastech bojují farmáři s častými dešti, což ztěžuje sušení kávy na betonových terasách. Proto se dnes už řada zpracovatelů spoléhá na solární sušárny nebo skleníky.

V regionu Marcala jsou plantáže vysazovány v nadmořské výšce 1 200 – 1 600 metrů, kávové třešně tamní dělníci sklízejí od prosince do dubna. Zpracovávají je promýváním, to znamená, že plody nasypou do nádrží s vodou a protlačováním přes plechy je zbaví slupky. Pak kávu přemístí do sudů (opět naplněných vodou) a nechávají několik hodin fermentovat. Přirozený proces rozpustí dužinu obalující zelená kávová zrnka. Ta je nakonec potřeba usušit, vytřídit a zabalit.

Když takto připravená káva dorazí k nám, pražič ji několikrát testuje pražením o různých délkách a teplotách. Jakmile dosáhne ideálního postupu, popráší zelenou kávu ještě před pražením nosným olejem s přírodním aroma. Během pražení se aroma do zrn zapracuje a v kávě tak vydrží déle a ve vyšší intenzitě.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 617 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva

Vzpomínáte, jak jste chodili mamince upíjet vaječný likér do ledničky? Byl tak sladký, až se pusa lepila. Teď můžete mlsat bez výčitek a dokonce i skoro bez kalorií. Oblíbenou příchuť vaječného koňaku si dopřejte jako luxusní tečku za dobrým obědem. Nebo s voňavou kávou začněte den. Je jen na vás, jak si božský nápoj užijete. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »