+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

TIRAMISU zrnková káva

Kód: 29
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Intenzita kávy nesouvisí s obsahem kofeinu. Ale intenzita kulinářského prožitku rozhodně souvisí s kvalitou. Pro výrobu aromatizované kávy vždy volíme vysoce jakostní zrnka. Um mistra pražiče a čistě přírodní aroma z nich stvoří dobrotu bez konkurence. Tentokrát ve stylu typického italského dezertu tiramisu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Tiramisu
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní, Karamel

Crema a chuť kávy

Aromatizovaná stoprocentní arabika z peruánských And vás nadchne sovu plností, lehkou nasládlostí a střední aciditou. Příchuť tiramisu, lahodného zákusku z mascarpone, piškotů a žloutků, si najde příznivce snad všude. Crema je bohatá, jemná a vláčná.

Původ kávy

Plantážní káva z Peru je proslulá vysokou kvalitou. Odrůda kávovníku Typica, která se na úpatích And pěstuje, sice nevyniká velkým výnosem, zato je mimořádně jakostní. V odborných kruzích je řazena na úroveň káv z organického zemědělství. Chudí rolníci, kteří se o kávovníky v Andách většinou starají, totiž nemají prostředky na syntetická hnojiva ani ošetřující postřiky. Proto je káva z Puno prosta těžkých kovů a jiných zdraví škodlivých látek.

Zpracování kávových třešní je prováděno poměrně náročnou technologií promývání. Na produkci jednoho kilogramu kávy je zapotřebí 130-150 litrů vody. Nádrže se musejí udržovat v čistotě a voda musí být čerstvá. Odměnou je káva s ovocnou stopou a velmi svěží chutí. Po sklizni se plody kávovníků nasypou do vody, v níž se mechanicky odstraní jejich dužina. Uvolněná zrnka se dále fermentují ve speciálních kvasných nádobách, a to přibližně 36 hodin. Působením mikroorganismů jsou zbavena zbytku dužiny a slupek. Poslední krok – sušení, probíhá buď na přímém slunci, nebo v sušárnách. Vždy je potřeba dbát na provzdušnění kávy, aby neplesnivěla.

Na plantážích nakupujeme kávu zelenou, tedy nepraženou. Samotné pražení provádí náš mistr těsně před tím, než kávu odesíláme zákazníkům. V případě aromatizované kávy jsou zrnka poprášena nosným olejem a teprve pak pražena.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

14. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, jsem maximálně spokojená jak s dobroučkou kávou, kvalitním mletím, tak i s vaší celkovou péčí a zájmem o zákazníka. Jste vzorem pro ostatní obchodníky. Děkuji.

7. 11.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, jen chci říct, že jsem moc rád, že jsem vás našel, dlouho jsem tuhle kávu hledal a nikdo ne a ne ji prodávat a když, tak nebyla dobrá... tato vaše je přesně ono! Díky

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VANILKOVO-OŘECHOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVO-OŘECHOVÁ zrnková káva

Udělejte si z neoblíbené činnost milovaný rituál. Vyplňování excelovských tabulek, štupování hromady ponožek nebo dlouhá cesta autem už nemusí být vaší noční můrou. Když si k nim uvaříte vanilkovo-ořechovou dobrotu, nebudete chtít nikdy skončit. Vychutnávejte si čarovné tóny stoprocentní arabiky a bavte se! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

ČOKOLÁDOVO - MANDLOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVO - MANDLOVÁ zrnková káva

Dvě chutě se k sobě hodí naprosto dokonale – mandle a čokoláda. Dejte si je v kombinaci s luxusní plantážní kávou. Vychutnáte si tak nejen její oblou a vyváženou lahodnost, ale také atraktivní hořkosladkou tóninu. Udělejte si den ještě hezčí. Zrnková káva s láskou pěstovaná a citem pražená by neměla ujít vaší pozornosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »