+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Venezuela Maracaibo - zrnková káva

Kód: 1940

Arabika Venezuela Maracaibo vás okouzlí sladkými tóny a lehce bohatou chutí. Pochází ze severozápadu Venezuely, kde kávu farmáři zpracovávají obvykle mokrou metodou. Díky ní získává další, lehce svěží charakter. Podtrhnete ho přípravou na filtru, v aeropressu nebo moka konvičce. Pro letní dny doporučujeme cold brew.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Venezuela
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Maracaibo
Nadm. výška
Nadm. výška:
300-1520
Chuť
Chuť:
Svěží, Sladká
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Venezuela Maracaibo nabízí sladkou chuť, vyváženou aciditu a hladký závěr. Při pečlivé degustaci zaznamenáte příjemnou svěžest. Crema je jemná, kompaktní, ne příliš vysoká.

Arabika je vhodná pro většinu příprav. Můžete si ji dopřát filtrovanou, jako espresso nebo macerovanou. Dlouhým kontaktem se studenou vodou ze sebe vydá ještě jemnější a barvitější tóny.

Původ kávy

Venezuela, konkrétně oblast Premontanne v Andách, je s kávou spojována od konce 18. století. Zásluhu na tom má jezuitský kněz José Gumilla, který kávovníky do oblasti přivezl v roce 1732. Od té doby se výroba kávy v zemi rozšířila, mimo jiné zásluhou velké poptávky a dostupné pracovní síly. Původně ji farmáři vyváželi do Brazílie, ale postupně se Venezuela stala na kávovém trhu samostatným hráčem.

Kávovníkové plantáže se nacházejí především na pobřeží a v západní části And. Důležitými faktory pro úspěšnou produkci jsou kvalitní půda a dostatek vlhkosti. V oblasti And se kávovníky sázejí tak, aby byly chráněny před sluncem korunami vzrostlých stromů. Ve stínu dozrávají kávové třešně pomaleji a mají tedy dostatek času k vytvoření zrn plné, bohaté chuti.

Nejčastěji lze na kávovníky narazit ve výšce 300 až 1 520 metrů nad mořem, zvláště úrodné oblasti se nacházejí ve vrchovinách, jako je Táchira, Mérida a Trujillo. Odtud je obchodníci posílají do přístavu Maracaibo. Podle něj má ostatně tato arabika jméno.

Pro Venezuelu jsou typické dílčí kávové odrůdy jako například Cucuta, Mérida, Trujillo a Tachira. Základním kávovníkem, který ale tamní farmáři pěstují, je stále arabika (Coffea arabica L.). Nejvíce kávy na farmách vyrobí od prosince do ledna, export je pak směřován do období od října do května. Kávu, kterou Venezuelané nevypijí sami, vyvážejí do USA, Německa a Belgie.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

CHERRY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHERRY zrnková káva

Kávu si lidé dochucují na celém světě. Někde sladí, jinde koření. Ulehčili jsme vám práci a upražili stoprocentní arabiku s cherry aroma. Nenechte se mýlit – není to žádný čajíček pro babičky! Peruánská vymazlenost s komplexní chutí zaujme ajťáka i cvičitelku jógy. Cherry je svěží a sladké, s harmonickou kávou si krásně notuje. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »