+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

VIETNAM LAM DONG ARABICA G1 - zrnková káva

Kód: 1636

Když budete chtít zachovat styl, připravte si tuhle čokoládově-ořechovou arabiku na filtru a s trochou kondenzovaného mléka. Takhle by si ji totiž dopřáli v její domovině, ve Vietnamu. Sklizeň z regionu Lam Dong ležící na jihu země vyniká dobře vyváženou, jemnou kyselinkou a celkově bohatým tělem. Arabiku pěstují tamní farmáři poměrně krátce, nicméně je třeba uznat, že pro ni mají mimořádný cit. Ochutnejte a dáte nám za pravdu.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Vietnam
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Lam Dong
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Vietnam Lam Dong arabica G1 patří ke kávám chuťově dobře vyváženým, bohatým a silným. Radost jistě udělá mírná acidita doplněná příjemnou sladkostí a především obohacená o tóny čokolády a oříšků. Crema je světlá, kompaktní a lehká.

Původ kávy

Poprvé se kávovníky ve Vietnamu objevily zřejmě v roce 1857, kdy je přivezli francouzští misionáři. Skutečné kávové plantáže ale byly založeny až v roce 1888 a zaměřily se především na rostliny odrůdy arabica. Počátkem 20. století došlo k posunu od malých plantáží ke komerčnímu pěstování kávy, v 70.letech se začala rozvíjet výroba kávy instantní.

Produkci kávy narušila v jednom ze zásadních pěstitelských regionů Vietnamská válka, po ní došlo ke kolektivizaci zemědělství a omezení soukromého podnikání, což vedlo ke snížení množství vyrobené kávy. Po reformách v roce 1986 bylo soukromé podnikání uvolněno a kávový průmysl se mohl znovu rozvíjet.

V současné době pěstují vietnamští farmáři z víc než 90 procent robustu a objemem produkce se země řadí na druhé místo na světě, hned za Brazílii. V posledních letech zaměřuje pozornost k udržitelnému pěstování kávovníků, vláda dokonce vytvořila plán pro rozvoj venkova s cílem pomoci majitelům plantáží nahradit stárnoucí keře mladými, podpořit certifikaci Fair Trade a podobně.

Samotný region Lam Dong, ze kterého tato arabika pochází, bychom našli na jihu země. Větší část pokrývá nížina, turisticky nejatraktivnější jsou místní vodopády Datanla nebo Pongour, navštívit lze také třeba Krokodýlí jezero nebo Jezero vzdechů. Oblasti však nechybí ani kopce, a právě na nich jsou kromě nádherných lesů k vidění také kávovníkové plantáže.

Kávu ve Vietnamu sklízejí od října do dubna, odhaduje se, že je živobytím pro téměř 3 miliony obyvatel. Většina úrody je zpracována promýváním, což především u speciálních káv dovoluje vyzdvihnutí jedinečné chuti a aroma. Čerstvě nasbírané kávové třešně procházejí drtičem, který z nich odstraní svrchní slupku. Aby se káva zbavila i dužiny obalující semena, bývá ponechána několik hodin ve vodě, kde fermentuje. Následně je potřeba kávu „vyprat“, tedy několikrát prohnat proudem vody, a pak už jen usušit. Ještě před balením do jutových pytlů dělníci kávu protřídí.

Je zajímavé, že ačkoli Vietnamci tradičně pili a pijí čaj, ke kávě si cestu nacházejí. Jednou z možností, jak ji připravují, je Ca Phe Trung – ke kávě z filtru přidají vaječný žloutek, kondenzované mléko a vše nalijí na kostky ledu. Výsledek údajně chutná podobně jako tiramisu s vaječným koňakem. Doporučujeme vyzkoušet.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »