+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zambia Washed Arabica Plus Catimor - zrnková káva

Kód: 1780

Popularita zambijské kávy roste. Tato arabika vyniká nejen velkým zrnem, ale i nižším obsahem kofeinu a výjimečnou chutí. Pro odrůdu Catimor jsou typické lahodná hořkost kombinovaná s ovocnou svěžestí a vůně vpravdě delikátní. Pokud patříte ke skutečným milovníkům elegantního, kvalitního nápoje, tohle je trefa do černého!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
901 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Zambie
Odrůda
Odrůda:
Catimor
Region
Region:
Nothern Provincie
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1600m
Chuť
Chuť:
Ovocná, Výrazná
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zambia Washed Arabica Plus Catimor je chuťově výrazná, s plným tělem a příjemnou kyselostí. Díky způsobu zpracování kávových zrn rozpoznáte tóny šťavnatého ovoce, především citrusů. Celkově působí elegantně a vyváženě.

Původ kávy

Pro Zambijskou republiku je káva zásadním exportním artiklem. Kávovníky tamní farmáři pěstují od 50. let minulého století, kdy vysadili první semena přivezená z Tanzanie a Keni. Oficiálním exportérem kávy se ale tato africká země stala až o 30 let později. Tehdy jí International Coffee Organization udělila potřebnou vývozní kvótu.

Od té doby kávových plantáží v Zambii přibývalo, dnes se uvádí, že těch velkých funguje kolem dvaceti. Menší políčka obhospodařovaná soukromníky však pomalu mizí – nedokážou velkoproducentům konkurovat. Naprostá většina kávovníků pěstovaných v Zambii je odrůdy arabica. V případě této kávy jde o varietu Catimor. Charakterizuje ji trpasličí vzrůst, velké zrno a výborná chuť výsledného nápoje. Catimoru se skvěle daří ve výškách 1 000 – 1 600 metrů nad mořem, nejvíce je rozšířen v Indonésii a Vietnamu. Poprvé však byl představen v Brazílii, a to roku 1970.

Northern Provincie (Severní provincie), ze které káva Zambia Washed Arabica Plus Catimor pochází, leží na velké náhorní plošině, takže keřům kávovníků poskytuje výborné mikroklima. Dlouhé slunečné dny kombinované s nižšími teplotami a dostatkem srážek umožňují kávovým třešním pozvolné dozrávání. Během něj se v nich ukládá jedinečné aroma a výrazná chuť.

Pro Zambii je typickým způsobem zpracování plodů kávovníků promývání, čili takzvaná mokrá metoda. Zahrnuje pečlivou (často ruční) sklizeň, po které následuje třídění a čištění bobulí, například od kamínků, listí nebo bláta. Pak je nutné kávu propláchnout čistou vodou a odstranit nezralé plody. V takzvaném rozvlákňovači, což je buben, v němž káva rotuje, jsou zbaveny svrchní slupky. Nato dělníci kávu přemístí do fermentačních nádrží s vodou a ponechají ji tam několik hodin až dní. Přirozené procesy zajistí rozpuštění sladké dužiny obalující kávová zrnka. Ta musí být důkladně promyta a poté sušena. Nejčastěji bývá káva rozsypána na betonová plata a 8-10 dní vystavena přímému slunečnímu záření. Když je hotovo, dělníci kávu opět vytřídí a zabalí.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 038 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »