+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zambia Washed Arabica Plus Catimor - zrnková káva

Kód: 1780

Popularita zambijské kávy roste. Tato arabika vyniká nejen velkým zrnem, ale i nižším obsahem kofeinu a výjimečnou chutí. Pro odrůdu Catimor jsou typické lahodná hořkost kombinovaná s ovocnou svěžestí a vůně vpravdě delikátní. Pokud patříte ke skutečným milovníkům elegantního, kvalitního nápoje, tohle je trefa do černého!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
899 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Zambie
Odrůda
Odrůda:
Catimor
Region
Region:
Nothern Provincie
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1600m
Chuť
Chuť:
Ovocná, Výrazná
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zambia Washed Arabica Plus Catimor je chuťově výrazná, s plným tělem a příjemnou kyselostí. Díky způsobu zpracování kávových zrn rozpoznáte tóny šťavnatého ovoce, především citrusů. Celkově působí elegantně a vyváženě.

Původ kávy

Pro Zambijskou republiku je káva zásadním exportním artiklem. Kávovníky tamní farmáři pěstují od 50. let minulého století, kdy vysadili první semena přivezená z Tanzanie a Keni. Oficiálním exportérem kávy se ale tato africká země stala až o 30 let později. Tehdy jí International Coffee Organization udělila potřebnou vývozní kvótu.

Od té doby kávových plantáží v Zambii přibývalo, dnes se uvádí, že těch velkých funguje kolem dvaceti. Menší políčka obhospodařovaná soukromníky však pomalu mizí – nedokážou velkoproducentům konkurovat. Naprostá většina kávovníků pěstovaných v Zambii je odrůdy arabica. V případě této kávy jde o varietu Catimor. Charakterizuje ji trpasličí vzrůst, velké zrno a výborná chuť výsledného nápoje. Catimoru se skvěle daří ve výškách 1 000 – 1 600 metrů nad mořem, nejvíce je rozšířen v Indonésii a Vietnamu. Poprvé však byl představen v Brazílii, a to roku 1970.

Northern Provincie (Severní provincie), ze které káva Zambia Washed Arabica Plus Catimor pochází, leží na velké náhorní plošině, takže keřům kávovníků poskytuje výborné mikroklima. Dlouhé slunečné dny kombinované s nižšími teplotami a dostatkem srážek umožňují kávovým třešním pozvolné dozrávání. Během něj se v nich ukládá jedinečné aroma a výrazná chuť.

Pro Zambii je typickým způsobem zpracování plodů kávovníků promývání, čili takzvaná mokrá metoda. Zahrnuje pečlivou (často ruční) sklizeň, po které následuje třídění a čištění bobulí, například od kamínků, listí nebo bláta. Pak je nutné kávu propláchnout čistou vodou a odstranit nezralé plody. V takzvaném rozvlákňovači, což je buben, v němž káva rotuje, jsou zbaveny svrchní slupky. Nato dělníci kávu přemístí do fermentačních nádrží s vodou a ponechají ji tam několik hodin až dní. Přirozené procesy zajistí rozpuštění sladké dužiny obalující kávová zrnka. Ta musí být důkladně promyta a poté sušena. Nejčastěji bývá káva rozsypána na betonová plata a 8-10 dní vystavena přímému slunečnímu záření. Když je hotovo, dělníci kávu opět vytřídí a zabalí.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


INDONÉSIE BALI PARADISE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDONÉSIE BALI PARADISE - zrnková káva

Balijci za svou kávu nevděčí Holanďanům, jako jejich kolegové na Jávě nebo Sumatře, ale obchodníkům ze sousedního ostrova Lombok. Vysazení prvních plantáží v oblasti Kintamani byl krok správným směrem. Na kopcích, ve stínu pomerančovníků, od té doby dozrávají plody se zrny sladké chuti kombinující lahodnost mandlí a kakaa se svěžestí ovoce a pikantností koření. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
880 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Etiopie a káva jedno jsou.Tento mikrolot ze slavného regionu Sidamo přinese do vašeho šálku výraznější svěžest, na jejímž pozadí se objeví nasládlé borůvky, exotický ananas a šťavnaté švestky. Arabice bratrů Asefa a Mulugeta Dukamo nechybí vyváženost a vrstevnatost, chuťový profil je krásný, komplexní. Zkrátka jedinečné zrno pro den, který si chcete užít plnými doušky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
913 Kč /1000 g 91 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

Kostarika Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kostarika Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey - zrnková káva

Káva zpracovaná metodou Honey je vždy mimořádně atraktivní. V případě Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey můžeme mluvit o krásné, komplexní a sladké chuti i skvělém aroma. Farmář Miguel Diaz dobře ví, proč se drží osvědčených postupů svého otce. Díky tomu dodává do světa kávu s hedvábným tělem a tóny zralého ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 083 Kč /1000 g 108 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »