+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zambia Washed Arabica Plus Catimor - zrnková káva

Kód: 1780

Popularita zambijské kávy roste. Tato arabika vyniká nejen velkým zrnem, ale i nižším obsahem kofeinu a výjimečnou chutí. Pro odrůdu Catimor jsou typické lahodná hořkost kombinovaná s ovocnou svěžestí a vůně vpravdě delikátní. Pokud patříte ke skutečným milovníkům elegantního, kvalitního nápoje, tohle je trefa do černého!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
904 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Zambie
Odrůda
Odrůda:
Catimor
Region
Region:
Nothern Provincie
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1600m
Chuť
Chuť:
Ovocná, Výrazná
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zambia Washed Arabica Plus Catimor je chuťově výrazná, s plným tělem a příjemnou kyselostí. Díky způsobu zpracování kávových zrn rozpoznáte tóny šťavnatého ovoce, především citrusů. Celkově působí elegantně a vyváženě.

Původ kávy

Pro Zambijskou republiku je káva zásadním exportním artiklem. Kávovníky tamní farmáři pěstují od 50. let minulého století, kdy vysadili první semena přivezená z Tanzanie a Keni. Oficiálním exportérem kávy se ale tato africká země stala až o 30 let později. Tehdy jí International Coffee Organization udělila potřebnou vývozní kvótu.

Od té doby kávových plantáží v Zambii přibývalo, dnes se uvádí, že těch velkých funguje kolem dvaceti. Menší políčka obhospodařovaná soukromníky však pomalu mizí – nedokážou velkoproducentům konkurovat. Naprostá většina kávovníků pěstovaných v Zambii je odrůdy arabica. V případě této kávy jde o varietu Catimor. Charakterizuje ji trpasličí vzrůst, velké zrno a výborná chuť výsledného nápoje. Catimoru se skvěle daří ve výškách 1 000 – 1 600 metrů nad mořem, nejvíce je rozšířen v Indonésii a Vietnamu. Poprvé však byl představen v Brazílii, a to roku 1970.

Northern Provincie (Severní provincie), ze které káva Zambia Washed Arabica Plus Catimor pochází, leží na velké náhorní plošině, takže keřům kávovníků poskytuje výborné mikroklima. Dlouhé slunečné dny kombinované s nižšími teplotami a dostatkem srážek umožňují kávovým třešním pozvolné dozrávání. Během něj se v nich ukládá jedinečné aroma a výrazná chuť.

Pro Zambii je typickým způsobem zpracování plodů kávovníků promývání, čili takzvaná mokrá metoda. Zahrnuje pečlivou (často ruční) sklizeň, po které následuje třídění a čištění bobulí, například od kamínků, listí nebo bláta. Pak je nutné kávu propláchnout čistou vodou a odstranit nezralé plody. V takzvaném rozvlákňovači, což je buben, v němž káva rotuje, jsou zbaveny svrchní slupky. Nato dělníci kávu přemístí do fermentačních nádrží s vodou a ponechají ji tam několik hodin až dní. Přirozené procesy zajistí rozpuštění sladké dužiny obalující kávová zrnka. Ta musí být důkladně promyta a poté sušena. Nejčastěji bývá káva rozsypána na betonová plata a 8-10 dní vystavena přímému slunečnímu záření. Když je hotovo, dělníci kávu opět vytřídí a zabalí.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Je libo trochu exotiky? Citrusy a skořice zabalené v kávovém rouše jsme přivezli ze samého srdce Afriky. Pro tropické Burundi ležící na severovýchodním břehu jezera Tanganika je káva hlavním exportním artiklem. Místní farmáři její kvalitě proto věnují velkou pozornost, což dokládá i tato stoprocentní arabika. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

TANZANIA AA KILIMANJARO RAINFOREST ALIANCE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA AA KILIMANJARO RAINFOREST ALIANCE

Jamhuri ya Muungano wa Tanzania. Tady pěstují jednu z nejlepších káv na světě. Buďte bez obav, svahilštinu necháme tamním obyvatelům. Nám bude stačit, když si plnou a zároveň neskutečně jemnou lahůdku ze svahů Mount Kilimanjara vychutnáme v pohodlí evropských ušáků. A to udělejte. Jen tak, bez spěchu, pro radost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
870 Kč /1000 g 87 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023

Peru Diamante Verde SHB EP - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Peru Diamante Verde SHB EP - zrnková káva

Diamante Verde je sdružení farmářů, kteří v peruánských horách pěstují kávu ověnčenou mnoha cenami a certifikáty. Nenechte si ujít příležitost takovou specialitu ochutnat. Dočkáte se šálku plného mléčné čokolády, zelených hroznů i jablek, s kapkou limetky. Káva vykazuje velmi dobrou vyváženost, potěší krémovou texturou. Pověst o Diamante Verde rozhodně nelže! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
883 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »