+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zelená káva Brazílie Santos - zrno

Kód: 1806

Někdo to rád… nepražené a v celku. Zelená nemletá kávová zrna vzbuzují zvědavost. Jsou totiž velmi tvrdá, takže je sami nepomelete. Na druhou stranu je ale můžete použít k domácímu experimentování s pražením, nebo z nich uvařit silný extrakt. A také jimi polepit drobné dekorativní předměty. Co si vyberete, necháme na vás. Zelená káva Brazílie Santos se hodí pro všechny případy.

Velká balení:
Malá balení:
497 Kč /1000 g 50 Kč /100 g
Dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sao Paulo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť kávy

Pokud jde o chuť, připravte se, že zelená káva není nijak výrazná. Lze ji snad přirovnat k zelenému čaji. V případě Brazílie Santos lehce sladkému, nevýraznému. Když použijete tato zrna k domácímu pražení, můžete očekávat intenzivní, plné tělo, lehkou kyselinku a chutě květin, ořechů či karamelu. Vše se ovšem odvíjí od zkušeností pražiče.

Původ kávy

Tato kávová zrna pocházejí z kopců regionu Sao Paulo, který je, mimochodem, bohatší než Argentina, Paraguay a Bolívie dohromady. Zároveň jde o nejlidnatější brazilský region s mimořádně zajímavou a dlouhou historií, kulturním zázemím a skvělou dopravní infrastrukturou. Ani zemědělství nestojí stranou. Sao Paulo je jedním z nejvýznamnějších světových producentů fazolí, rýže, pomerančů, cukrové třtiny, květin, kukuřice, mléka, vína, oleje a samozřejmě také kávy. Ta je ostatně nepostradatelnou exportní komoditou pro celou Brazílii. Nezpracovanou zelenou kávu může země bezcelně vyvážet do USA, Japonska a Evropské unie.

Kávovníkové plantáže v Sao Paulu pokrývají cirka 216 tisíc hektarů půdy. Některé jsou oblíbeným turistickým cílem, takže se poblíž kávovníků můžete ubytovat a spolu s farmáři alespoň načas o keře pečovat nebo se dokonce podílet na sklizni a zpracováni červených kávových třešní.

Naprostá většina zeleného zrna putuje samozřejmě do pražíren. Část je určena k mletí, které se ale provádí speciálními stroji, protože „surová“ káva je mimořádně tvrdá. My vám však nabízíme možnost poznat zrnka ze Sao Paula tak, jak byla sklizena – tedy zelená a nemletá. Co s nimi? Jednou z variant je zkusit si je upražit doma. Získáte tu nejčerstvější možnou chuť a autentický kávový zážitek. Pokud se ale do domácího pražení budete pouštět poprvé, možná vás také čeká několik pokusů a opakovaných ladění teploty, délky a dalších parametrů. Někdo praží kávu v přístroji na popkorn, moudřejší je ale použít nepřilnavou pánev. Nabízí se také využít troubu. A úplně nejlepší, pokud to s vlastním pražením myslíte vážně, je pořídit si malou domácí pražírnu.

Druhý způsob využití této zrnkové kávy lze najít v přípravě nálevu. Obsahuje totiž vysoké množství antioxidantů, kofeinu a kyseliny chlorogenové (CGA), která napomáhá ke správnému fungování řady orgánů. Nálev připravíte tak, že zelená zrna vložíte do hrnce, zalijete pramenitou vodou, přivedete k varu a poté už jen dusíte. Nakonec stačí nápoj scedit a popíjet 30 minu před jídlem. Obecná doporučení radí nepřekračovat 2 šálky za den.

S třetím způsobem vám nemusíme radit. Zelenou kávou můžete dekorovat skleničky, svícny, krabičky, můžete z ní tvořit obrazy nebo ji jednoduše použít jako základ suchých vazeb. Je jen na vás, kterou možnost otestujete.

Ještě více o zelené kávě najdete zde.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení zelené kávy

Naše zelené kávy jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter zelené kávy. Zelená káva je vždy v balena hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »