+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zelená káva Brazílie Santos - zrno

Kód: 1806

Někdo to rád… nepražené a v celku. Zelená nemletá kávová zrna vzbuzují zvědavost. Jsou totiž velmi tvrdá, takže je sami nepomelete. Na druhou stranu je ale můžete použít k domácímu experimentování s pražením, nebo z nich uvařit silný extrakt. A také jimi polepit drobné dekorativní předměty. Co si vyberete, necháme na vás. Zelená káva Brazílie Santos se hodí pro všechny případy.

Velká balení:
Malá balení:
498 Kč /1000 g 50 Kč /100 g
Dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sao Paulo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť kávy

Pokud jde o chuť, připravte se, že zelená káva není nijak výrazná. Lze ji snad přirovnat k zelenému čaji. V případě Brazílie Santos lehce sladkému, nevýraznému. Když použijete tato zrna k domácímu pražení, můžete očekávat intenzivní, plné tělo, lehkou kyselinku a chutě květin, ořechů či karamelu. Vše se ovšem odvíjí od zkušeností pražiče.

Původ kávy

Tato kávová zrna pocházejí z kopců regionu Sao Paulo, který je, mimochodem, bohatší než Argentina, Paraguay a Bolívie dohromady. Zároveň jde o nejlidnatější brazilský region s mimořádně zajímavou a dlouhou historií, kulturním zázemím a skvělou dopravní infrastrukturou. Ani zemědělství nestojí stranou. Sao Paulo je jedním z nejvýznamnějších světových producentů fazolí, rýže, pomerančů, cukrové třtiny, květin, kukuřice, mléka, vína, oleje a samozřejmě také kávy. Ta je ostatně nepostradatelnou exportní komoditou pro celou Brazílii. Nezpracovanou zelenou kávu může země bezcelně vyvážet do USA, Japonska a Evropské unie.

Kávovníkové plantáže v Sao Paulu pokrývají cirka 216 tisíc hektarů půdy. Některé jsou oblíbeným turistickým cílem, takže se poblíž kávovníků můžete ubytovat a spolu s farmáři alespoň načas o keře pečovat nebo se dokonce podílet na sklizni a zpracováni červených kávových třešní.

Naprostá většina zeleného zrna putuje samozřejmě do pražíren. Část je určena k mletí, které se ale provádí speciálními stroji, protože „surová“ káva je mimořádně tvrdá. My vám však nabízíme možnost poznat zrnka ze Sao Paula tak, jak byla sklizena – tedy zelená a nemletá. Co s nimi? Jednou z variant je zkusit si je upražit doma. Získáte tu nejčerstvější možnou chuť a autentický kávový zážitek. Pokud se ale do domácího pražení budete pouštět poprvé, možná vás také čeká několik pokusů a opakovaných ladění teploty, délky a dalších parametrů. Někdo praží kávu v přístroji na popkorn, moudřejší je ale použít nepřilnavou pánev. Nabízí se také využít troubu. A úplně nejlepší, pokud to s vlastním pražením myslíte vážně, je pořídit si malou domácí pražírnu.

Druhý způsob využití této zrnkové kávy lze najít v přípravě nálevu. Obsahuje totiž vysoké množství antioxidantů, kofeinu a kyseliny chlorogenové (CGA), která napomáhá ke správnému fungování řady orgánů. Nálev připravíte tak, že zelená zrna vložíte do hrnce, zalijete pramenitou vodou, přivedete k varu a poté už jen dusíte. Nakonec stačí nápoj scedit a popíjet 30 minu před jídlem. Obecná doporučení radí nepřekračovat 2 šálky za den.

S třetím způsobem vám nemusíme radit. Zelenou kávou můžete dekorovat skleničky, svícny, krabičky, můžete z ní tvořit obrazy nebo ji jednoduše použít jako základ suchých vazeb. Je jen na vás, kterou možnost otestujete.

Ještě více o zelené kávě najdete zde.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení zelené kávy

Naše zelené kávy jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter zelené kávy. Zelená káva je vždy v balena hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Zelená káva Kolumbie Supremo Medelin - zrno
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Zelená káva Kolumbie Supremo Medelin - zrno

Z Karibiku rovnou k vám. Zelená kávová zrna obvykle buď pražíme, nebo meleme (jsou velmi tvrdá, vyžadují specifický mlýnek). Zákazníci tak dostanou hotový produkt, ze kterého připraví nápoj podle libosti. Tentokrát jsme udělali výjimku. Těm, kteří rádi experimentují a hodlají si pražení vyzkoušet doma, nabízíme kávu v surovém stavu. Sklizeň z oblasti Villa Maria patří k těm sladším, při dobrém pražení je možné získat kávu exoticky ovocnou a čokoládově harmonickou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
620 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Dodáme do středy, 20. 12. 2023

Nikaragua Los Altiplanos, odrůda Java Lavado BIO - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Nikaragua Los Altiplanos, odrůda Java Lavado BIO - Micro Lot

Kávu, která vyrostla uprostřed přírodní rezervace, nemůžeme označit jinak než jako skutečnou specialitu. Nikaragua Los Altiplanos – Java Lavado BIO uchvátí vaše chuťové buňky hladkým tělem, mírnou kyselostí a tóny sušeného ovoce, koření, oříšků a marcipánu. Majitel farmy Ricardo Cuadra Fajardo se jak o kávovníky, tak celou oblast sousedící s plantážemi, stará naprosto příkladně. A výsledky jsou znát. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 109 Kč /1000 g 111 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »