+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zelená káva Kolumbie Supremo Medelin - zrno

Kód: 1807

Z Karibiku rovnou k vám. Zelená kávová zrna obvykle buď pražíme, nebo meleme (jsou velmi tvrdá, vyžadují specifický mlýnek). Zákazníci tak dostanou hotový produkt, ze kterého připraví nápoj podle libosti. Tentokrát jsme udělali výjimku. Těm, kteří rádi experimentují a hodlají si pražení vyzkoušet doma, nabízíme kávu v surovém stavu. Sklizeň z oblasti Villa Maria patří k těm sladším, při dobrém pražení je možné získat kávu exoticky ovocnou a čokoládově harmonickou.

Velká balení:
Malá balení:
618 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Villa Maria
Nadm. výška
Nadm. výška:
2180m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť kávy

Čistá zelená káva nechutná nijak výrazně. Když z ní připravíte nálev, dočkáte se tónů jemného zeleného čaje, někomu může takový nápoj připomínat slabý výluh z fazolí.

Mnohem zajímavější degustační zážitky vás čekají, odhodláte-li se k domácímu pražení těchto zrn. Kolumbie Supremo Medelin ze sebe nejvíce vydá při pražení na střední stupeň, a když se všechno povede, dočkáte se tónů exotického ovoce a čokolády, silného těla a vkusné kyselosti.

Původ kávy

Villa Maria je farma obhospodařující plantáže položené vysoko v horách. Najdete ji v regionu Caldas, kterým procházejí masivy Západních Kordiller a Centrálních Kordiller. Úrodná půda, časté deště a nižší teploty jsou pro kávovníky ideální. Jejich plody tak dozrávají déle, tím pádem v sobě „akumulují“ mnohem více aroma, než kdyby rostly v horkých nížinách.

V Kolumbii se pěstování kávovníků věnuje kolem půl milionu malorolníků. Přesto je země třetím největším producentem kávy na světě. Kolumbijské zrno je velmi oblíbené jak v USA, tak Japonsku, Francii, Německu nebo Itálii.

Kávovníky pěstují Kolumbijci od konce 18. století, dnes se produkci a exportu kávy věnuje Národní federace pěstitelů kávy známá marketingovou kampaní využívající postavu fiktivního farmáře Juana Valdeze. Obrázek zemědělce a jeho muly s pytli kávy na hřbetě označuje výhradně kolumbijskou kávovou produkci. Poukazuje na specifika kolumbijské kávy a fakt, že za jejich skvělou chutí stojí půda, nadmořská výška, odrůda a metoda zpracování.

Zelená kávová zrna Kolumbie Supremo Medelin můžete využít několika způsoby. Příznivcům experimentování nabízejí možnost domácího pražení vlastní kávy. Existuje řada návodů, jak na to. Některé doporučují pražení na pánvi, jiné v troubě. Najdou se i pokusy s přístrojem na popkorn. Nejjistější ovšem je využít malou domácí pražičku.

Z celých zelených zrn lze také přichystat nápoj bohatý na antioxidanty, kofein a kyselinu chlorogenovou (CGA). Zrno je potřeba podusit, nálev slít a popíjet maximálně dvakrát denně šálek.

Je tady samozřejmě také varianta použít zrna k dekorování drobných předmětů. Co si vyberete, je jen na vás.

Ještě více o zelené kávě najdete zde

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení zelené kávy

Naše zelené kávy jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter zelené kávy. Zelená káva je vždy v balena hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Objev! Promývaná arabika s tak vrstevnatou chutí, že každý doušek je zážitkem, nás naprosto uchvátila. A jsme si jisti, že harmonii čokolády, ořechů, koření a pozor - zeleného čaje - oceníte také. Kávový průmysl jihovýchodní Asie je na vzestupu, kvalita produkce konkuruje světovým plantážím a kávomilci se usmívají pod fousy. Dvouáčkový Myanmar z Paduaku je další skvost do sbírky unikátních chutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
859 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

15% SLEVA
JARNÍ espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JARNÍ espresso směs výběrové zrnkové kávy

Každý tón je unikátní a přeci společně vytvářejí nádhernou symfonii. Symfonii jara. Limitovaná edice espresso směsi je vystavěna tak, aby svou kompozicí evokovala mladistvost, elán a svěžest jarních dnů. Spojením čtyř samostatně pražených prémiových jednodruhových arabik jsme dosáhli chuťového profilu, jenž vyznívá medově, obsahuje prvky jasmínu, těší tóny pomerančů, třešní a čokolády. Voní stejně jako jaro, po květinách. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zelená káva Brazílie Santos - zrno
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Zelená káva Brazílie Santos - zrno

Někdo to rád… nepražené a v celku. Zelená nemletá kávová zrna vzbuzují zvědavost. Jsou totiž velmi tvrdá, takže je sami nepomelete. Na druhou stranu je ale můžete použít k domácímu experimentování s pražením, nebo z nich uvařit silný extrakt. A také jimi polepit drobné dekorativní předměty. Co si vyberete, necháme na vás. Zelená káva Brazílie Santos se hodí pro všechny případy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
497 Kč /1000 g 50 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »