+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zelená káva Kolumbie Supremo Medelin - zrno

Kód: 1807

Z Karibiku rovnou k vám. Zelená kávová zrna obvykle buď pražíme, nebo meleme (jsou velmi tvrdá, vyžadují specifický mlýnek). Zákazníci tak dostanou hotový produkt, ze kterého připraví nápoj podle libosti. Tentokrát jsme udělali výjimku. Těm, kteří rádi experimentují a hodlají si pražení vyzkoušet doma, nabízíme kávu v surovém stavu. Sklizeň z oblasti Villa Maria patří k těm sladším, při dobrém pražení je možné získat kávu exoticky ovocnou a čokoládově harmonickou.

Velká balení:
Malá balení:
620 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Villa Maria
Nadm. výška
Nadm. výška:
2180m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť kávy

Čistá zelená káva nechutná nijak výrazně. Když z ní připravíte nálev, dočkáte se tónů jemného zeleného čaje, někomu může takový nápoj připomínat slabý výluh z fazolí.

Mnohem zajímavější degustační zážitky vás čekají, odhodláte-li se k domácímu pražení těchto zrn. Kolumbie Supremo Medelin ze sebe nejvíce vydá při pražení na střední stupeň, a když se všechno povede, dočkáte se tónů exotického ovoce a čokolády, silného těla a vkusné kyselosti.

Původ kávy

Villa Maria je farma obhospodařující plantáže položené vysoko v horách. Najdete ji v regionu Caldas, kterým procházejí masivy Západních Kordiller a Centrálních Kordiller. Úrodná půda, časté deště a nižší teploty jsou pro kávovníky ideální. Jejich plody tak dozrávají déle, tím pádem v sobě „akumulují“ mnohem více aroma, než kdyby rostly v horkých nížinách.

V Kolumbii se pěstování kávovníků věnuje kolem půl milionu malorolníků. Přesto je země třetím největším producentem kávy na světě. Kolumbijské zrno je velmi oblíbené jak v USA, tak Japonsku, Francii, Německu nebo Itálii.

Kávovníky pěstují Kolumbijci od konce 18. století, dnes se produkci a exportu kávy věnuje Národní federace pěstitelů kávy známá marketingovou kampaní využívající postavu fiktivního farmáře Juana Valdeze. Obrázek zemědělce a jeho muly s pytli kávy na hřbetě označuje výhradně kolumbijskou kávovou produkci. Poukazuje na specifika kolumbijské kávy a fakt, že za jejich skvělou chutí stojí půda, nadmořská výška, odrůda a metoda zpracování.

Zelená kávová zrna Kolumbie Supremo Medelin můžete využít několika způsoby. Příznivcům experimentování nabízejí možnost domácího pražení vlastní kávy. Existuje řada návodů, jak na to. Některé doporučují pražení na pánvi, jiné v troubě. Najdou se i pokusy s přístrojem na popkorn. Nejjistější ovšem je využít malou domácí pražičku.

Z celých zelených zrn lze také přichystat nápoj bohatý na antioxidanty, kofein a kyselinu chlorogenovou (CGA). Zrno je potřeba podusit, nálev slít a popíjet maximálně dvakrát denně šálek.

Je tady samozřejmě také varianta použít zrna k dekorování drobných předmětů. Co si vyberete, je jen na vás.

Ještě více o zelené kávě najdete zde

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení zelené kávy

Naše zelené kávy jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter zelené kávy. Zelená káva je vždy v balena hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
746 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
834 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

„Osvěžuje paměť a čistí kůži,“ definoval kávu před tisícem let středověký perský učenec Ibn Síná. V Evropě byla nejprve prodávána jako lék a jen tak někdo si ho nemohl dovolit. Až když se na trh dostalo kávy více, snížila se i cena. Osvěžující nápoj zažil boom. Dnes si můžeme vybírat – třeba výjimečnou delikatesu z ostrova Jáva. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 093 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »