+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MEXICO ALTURA zrnková káva

Kód: 11
Hodnocení: vynikající, 17 recenzí

Proslulá  káva z Mexica zavítala i k nám. A my se o ni rádi rozdělíme. Užijte si taky originální chuť jednodruhové arabiky s mimořádně silným aroma. Příjemně vyváženými tóny probleskují suché ořechy kombinované s čokoládou. Plné tělo a střední acidita jsou tím, co ocení skuteční kávoví gurmáni. Přidejte se k nim!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
884 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Toto je prototyp kávy se skutečně výrazným aroma, plným tělem a přesto příjemně střední aciditou. Mexico Altura profilují ale také stopy ořechů a karamelu, které jí dávají jemně nasládlý charakter. Crema je krásně hustá, kompaktní.

Původ kávy

Na produkci kávy se soustředí hlavně jih země, nejkvalitnější arabika roste v pobřežních oblastech Soconusco a Chiapas u hranic s Guatemalou. Druhý jmenovaný - Chiapas - je domovem nejen starých mayských památek, ale také vynikající kávy Mexico Altura v bio kvalitě. Jde o velmi pestrou oblast s vodními plochami, džunglí a vzácnými druhy rostlin i živočichů. V létě je klima značně horké a vlhké, a to zejména díky vydatným červencovým a srpnovým dešťům.

Kávu v Chiapas pěstuje řada zemědělců i s celými rodinami. Hospodaří buď samostatně, nebo v družstvech.

Vysoká nadmořská výška a nepřístupný terén práci na plantážích ovšem mnohdy ztěžují. Někteří farmáři se každý den vydávají na hodinovou cestu, aby dorazili ke kávovníkům. Také proto je nijak chemicky neošetřují ani nehnojí. Sklizeň probíhá veskrze ručně, několikrát za sezonu. Zralé třešně (bobule kávovníků) sbírají farmáři do velkých pytlů a na zádech je snášejí k prašným silnicím. Tam už na ně čekají další členové rodiny a odvážejí kávu ke zpracování.

Zrnková káva Mexico Altura je zpracovávána mokrou technologií: bobule kávovníků se nasypou do nádrží s vodou (ty, které zůstanou na hladině, se sbírají – jsou nekvalitní), pak se protlačí speciálními plechy, které odstraní dužinu. Dalším krokem je fermentace kávových zrn, sušení, třídění a balení.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva mi příliš nesedla. Má na mě možná příliš intenzivní až štiplavou chuť. Možná někdy ochutnám znovu, zda ji nekřivdím nebo jsem nějak nezanedbala přípravu a mletí. Připravována ve french pressu.

30. 11.

Hodnocení: vynikající
Ochutnala jsem snad deset místních káv, a ačkoliv byly všechny dobré, tahle s přehledem vítězí. Svědčí jí příprava v moka konvičce, výsledná chuť je silná, čokoládovo - čokoládová, hebká, lahodná ... s kapkou smetany naprosto božská. Servis pražírny a dodání zboží jako vždy na jedničku.

21. 10.

Hodnocení: vynikající
Děkuji kolektivu pražírny za bleskovou dodávku káv. Dnes jsem obdržel zázračnou kávu MEXICO ALTURA. Opět vynikající káva výraznější a velmi lahodné chuti. Kdo neochutnal neví o co přichází. Řadím ke svým oblíbeným - prostě pohádka.

11. 9.

Hodnocení: vynikající
A zase moc dobré kafe. Už ani nevím, kterému dát přednost. 100% spokojenost.

14. 8.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, můj názor na tuto kávu je souhlas s ostatními kladnými recenzemi. Obchod si zaslouží pochvalu také, mám jen dobré zkušenosti. Proto - kávu i E - shop doporučuji.

15. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Souhlasím, Mexico Altura je káva jak má být. Míša.

1. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Kávička je SUPER !!! Kámoška mi ji dala k narozkám, ví co mám ráda, a přesně se trefila do mého vkusu. Od ní mám Váš kontakt, který se chystám nadále často využívat, protože Vaše nabídka je nejlepší, jakou znám, včetně cen.

23. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je vynikající, kdokoli ji ochutná, ten chválí. Určitě si ji koupím znovu. Max.

10. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím, můj názor na Mexico Alturu je ten, že jde o kávu se vším všudy, zkrátka - PERFEKTNÍ.

4. 6.

Hodnocení: vynikající
Mexico Altura je káva hodná i toho nejvybíravějšího kávového gurmána. Já jsem s ní velmi spokojen, a proto ji vřele doporučuji vyzkoušet. Zrovna tak nejsem zklamán ani E - shopem, plně vyhovuje mé představě o solidním obchodě.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, přišel jsem si na své. Od vás jsem měl káv už několik, a musím říct, že žádná nebyla špatná nebo nekvalitní. Jste zkrátka vydařený obchod. Takových více. Zdravím - Karel.

26. 5.

Hodnocení: vynikající
Za rychlé zaslání káv děkuji, s jejich chutí jsem nanejvýš spokojen. Je fajn, že nabízíte i mletí, používáte praktické a kvalitní sáčky. Vše dohromady vypovídá , že jste obchod prvotřídní. Za všechno děkuji.

19. 5.

Hodnocení: vynikající
Další lahůdka, kterou jsem u vás objevila. Chuť této kávy je naprosto jedinečná. Chválím vždy jemné namletí, a rychlost dodání. Váš obchod má mé uznání. Děkuji.

18. 5.

Hodnocení: vynikající
Skutečně výborná káva, vhodná pro vyznavače tohoto nápoje a gurmány. Máme ji s kolegyněmi v práci větší množství, aby nám náhodou nepochyběla. Už se ani po jiné neohlížíme. Máte ji balenou v praktických znovuuzaviratelných sáčcích, i proto si ji nakupujeme právě u vás. Děkuji i jménem ostatních.

17. 3.

Hodnocení: vynikající
Naprostá lahůdka, káva za odměnu. Děkuji za jemné namletí, a rychlou dodávku.

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Potvrzuji, perfektní káva. Už při rozbalení je poznat, že se jedná o čerstvou, kvalitní kávu, protože krásně voní. Pije se sama i když nejlépe ve dvou ;-) Pavel

12. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tohle je opět fantastická káva, které přesně sedí dle Vašeho pěkného popisu. Výrazný čokoládový nádech a ořech. Opravdu vřele doporučuji tuhle kávu, která mi hned při prvním doušku pomazlila chuťové pohárky. Jako obvykle tisíceré díky za vše. Pavel K.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

INDONÉSIE SUMATRA LINTONG zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDONÉSIE SUMATRA LINTONG zrnková káva

Káva s označením Grade 1 je prostě špička! Originální chuťovka se zvláštním profilem si rychle získá labužníky, kteří světem káv cestují s touhou po nových objevech. Lingtong z centrální Sumatry ohromí nižší kyselostí a sladce ostrým aroma. V chuti najdete čokoládu, karamel, cedr i ovoce. Čerstvě pražená specialitka zve k ochutnání! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
973 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

MEXICO CHIAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHIAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade

Káva z mexického Chiapas se pěstuje ve stínu. Nejčastěji pod banánovníky nebo korunami vysokých borovic. Může tak nejen déle a pomaleji dozrávat. Kávovníky lépe odolávají škůdcům a krajina si udržuje potřebnou vodu. Organické pěstování s ohledem na okolní přírodu zachovává biodiverzitu kopců v Chiapas a dává práci místním lidem. Jak tahle BIO káva chutná? Je sladká, plná, mírně meruňková. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
886 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »