+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIO4. Když si můžete vybrat, proč nezvolit to nejlepší?

1. 11. 2017 3 minuty čtení
„Hlavně, ať jsme zdraví,“ přejeme si, kdykoli je příležitost. Přesto je naše zdraví mnohdy to poslední, nač myslíme, když házíme v supermarketu zboží do vozíku. Přitom trend zdravého životního stylu zaplavuje každou domácnost: Měníme bílé pečivo za celozrnné, sladké sycené nápoje za vodu, umělohmotné prádlo za čistou bavlnu.

Naštěstí lidí, kteří kvalitu vyhledávají, přibývá. A to i v segmentu kávy. Co je k tomu vede?

Kvalitní = plantážní

Plantážní káva je označení pro jakostní jednodruhovou kávu se zřetelným původem. Její vlastnosti se odvíjejí od oblasti, kde byla sklizena, a také kvality pražení. Stejně, jako si raději koupíte větrník od známé cukrářky, dáte určitě přednost kávě přivezené z prověřené plantáže. Jistota, že její sklizni, uchování i transportu byla věnována maximální péče, je k nezaplacení.

Různé plantáže, různé chutě

Brazílie, Etiopie, Kolumbie, Indie… Jak by se vám líbilo cestovat, aniž vytáhnete paty z domu? Nám moc. Proto jsme fandy mnoha druhů káv, které nám zprostředkovávají nádherné zážitky. Vyberte si mezi provokativním čokoládovým nádechem brazilské South of Minas, kokosovým pohlazením kolumbijské Excelso Medelin nebo třeba indonéskou sladce ostrou Sumatra Lintong.

Z plantáže rovnou na stůl

Plantážní káva je nakupována přímo od farmářů a drobných pěstitelů. Neputuje týdny na trhy, neleží měsíce ve skladištích ani přístavech. Není třeba ji na výrobních linkách přesypávat a balit do barevně potištěných sáčků. Přiváží se originálně zabalená v 25kilogramových pytlech. Je pražena postupně, podle potřeby. K zákazníkům se posílá v hermeticky uzavřených aluminiových zipových obalech s jednocestným ventilem. Je tak chráněna před světlem, vlhkem a cizími pachy.

Výsledek ovlivní pražení a mletí

Jakou kávu si nakonec do šálku nalijete, závisí nejen na druhu použité kávy, ale také pražení kávových zrn a následném mletí. Nejste odkázání na anonymní výrobce – můžete si vybrat svou pražírnu, stejně tak zvolit mlýnek a jeho hrubost.

  • Pražení: Velice delikátní proces, na kterém záleží výsledná chuť a aroma kávy. Probíhá ve speciálních pražičkách, kde jsou kávová zrnka nejprve zbavena vlhkosti. Jejich barva se pomalu mění v sytě zelenou, žlutou a hnědou. Vlivem tepla začínají praskat, jejich cukry karamelizují, uvnitř se akumuluje oxid uhličitý, důležitý pro vytvoření cremy na povrchu espressa. Následuje takzvané druhé praskání, v závěru je káva rychle ochlazena. Znalci tvrdí, že dobré pražení dokáže dostat i z průměrné kávy maximum chuti a aroma. 
  • Mletí: Má těsně předcházet přípravě kávy. Existuje několik způsobů, jak a čím kávu pomlít. Podrobněji se o nich dozvíte v následující kapitole. Ve zkratce se dá říct, že nejlépe pomele a kvalitu kávy uchová mlýnek s keramickými kameny a volitelnou hrubostí mletí.

Svým nejmilejším chceme dopřát to nejlepší

Pozvání na kávu je z těch událostí, které se neodmítají. Ať už vás pozve kamarádka, šéf, nebo babička, vždy vám nabídnou to nejlepší, co doma mají. Nikdo si nevychutná čas strávený u vyčpělé lógrovky, i kdyby s ním u stolu seděla anglická královna. Dobrá káva má zážitek ze společných chvil umocnit. Proto vždy vybírejte nejvyšší jakost. Pro vaše vzácné hosty i pro sebe!

Ochutnávání dělá radost

Ochutnejte více druhů plantážních káv. Stanovíte si vlastní preference, seznámíte se s možnými tóny a zabarvením kávy z různých koutů světa. Pití kávy je ušlechtilá zábava.

Na konkrétní otázky rychlé a fundované odpovědi

Ti, kdo už si našli svého dodavatele plantážní kávy, vědí, že se na něj mohou kdykoli obrátit o radu nebo pomoc. Nevíte, jak kávu skladovat? Proč má vaše espresso slabou pěnu? Kolik lžiček dát do french pressu? Jaká káva zrovna přichází na trh a kde nakoupit mimořádně jakostní a vzácné druhy? Dobrý dodavatel vám obratem a odborně odpoví. Nebojte se zeptat. Zážitek ze správně připravené kvalitní kávy za pár minut na telefonu nebo u e-mailu rozhodně stojí.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »