+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

EL SALVADOR SHG FINCA LOMA LA GLORIA - Micro Lots

Kód: 713
Hodnocení: velmi dobrá, 3 recenze

Příběh této kávy je stejně neuvěřitelný, jako je ohromující její chuť. Za mikrolotem z plantáže Loma La Gloria totiž nestojí snědý svalnatý farmář. Jeho producentkou je usměvavá dlouhovlasá žena s krédem: „Život je příliš krátký. Nejlepší je dělat, co miluji a milovat, co dělám.“ Na svazích sopky San Salvador pěstuje, a spolu s místními obyvateli sklízí a zpracovává, úžasnou odrůdu arabiky.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 088 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
El Salvador
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
La Libertad
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350-1750m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Mléčná čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva má fantastickou chuť mléčné čokolády, sladu, melounů a malin. Aroma je plné a elegantní.

Původ a zpracování kávy

Salvador je země s tropickým klima, kde se střídají období dešťů a sucha. Leží ve Střední Americe, při pobřeží Tichého oceánu. Kdo by se pídil po plantáži Loma La Gloria, musel by hledat vesnici Alvaréz a pak se vypravit na sever. V krajině nádherné přírody by jistě natrefil na někoho, kdo zná Annu Ruth Pimentel. Její pověst se rozhodně neomezuje na region La Libertad, dokonce ani na Salvador nebo Ameriku. A její limitované šarže kávy jsou proslulé po celém světě. Kromě toho, že dává práci asi třicítce lidí, s velkou radostí ručně maluje všechny jutové pytle.Půda i prostředí kávovníkům neobyčejně prospívají. Vulkanické podloží sopky San Salvador je bohaté na dusík, příjemně vlhké mikroklima udržují vysoké stromy. Kávové třešně tak dozrávají ve stínu. Sklízejí se, jak už to u mikrolotů bývá, pouze ručně. Často jde o záležitost mužů, protože ti mají dost sil dopravit zralé kávové bobule ke zpracování. Aby bylo vše, jak má, musí k němu dojít do 24 hodin od utrhnutí z keře.Káva je nasypána do speciálních nádrží s vodou a takzvaným promýváním (fully-washed, wet-processed) jsou z ní odstraněny svrchní slupky a část dužiny. Pak přichází na řadu fermentace, při níž zrnka až 36 hodin kvasí, opět ve vodě. V této chvíli uvolní enzymy zbývající lepkavou vrstvu a pergamenové obaly. Sušení je na farmě Loma La Gloria prováděno rozložením kávy na sluneční terasy. Několik dnů je potřeba kávu pravidelně obracet a při příliš silném slunci, dešti nebo v noci přikrýt úrodu plachtami.Anna Ruth Pimentel dává do svých mikrolotů srdce. Poznáte to v každém šálku – je za ním tvrdá práce, láska a vášeň pro kávu.

 

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

21. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den. Tuto kávu jsem vyzkoušel, a došel k závěru, že je natolik jedinečná, aby o letošních vánocích udělala radost několika mým dobrým kamarádům. Velká chvála.

20. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tak i s touto kávou jsem nadmíru spokojená, chuť je neuvěřitelně lahodná, a dávám popisu o chuti kávy zapravdu. Je mi velmi sympatické, že je možnost vidět fotografie a povídání o této kávě. O to víc si jí cením a vychutnávám. Děkuji za rychlé dodání, dáreček i praktické balení. Vaše stálá a spokojená zákaznice.

21. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Jak s výborně chutnající kávou, tak s obchodem jsem nadmíru spokojená, a ráda těchto služeb budu využívat i nadále. Halina.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

Na jihozápadě Kolumbie, v sopečné půdě vysokých hor, dozrává káva. Na tom by nebylo nic zvláštního. Červené bobule v sobě ovšem ukrývají zrnka jedinečných chutí a vůní. Taková nerostou nikde jinde na světě. Proto patří mikrolot z oblasti Huila k nejvyhledávanějším. Stojí za ním ženy z 21 farem, které díky našim mlsným jazýčkům pošlou své děti do škol a zajistí jim služby lékaře. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
986 Kč /1000 g 838 Kč /1000 g 84 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Etiopie a káva jedno jsou.Tento mikrolot ze slavného regionu Sidamo přinese do vašeho šálku výraznější svěžest, na jejímž pozadí se objeví nasládlé borůvky, exotický ananas a šťavnaté švestky. Arabice bratrů Asefa a Mulugeta Dukamo nechybí vyváženost a vrstevnatost, chuťový profil je krásný, komplexní. Zkrátka jedinečné zrno pro den, který si chcete užít plnými doušky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 322 Kč /1000 g 132 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »