+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SHB El JAGUAR

Kód: 795
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Jste-li příznivci extra výjimečných pochutin, pak je káva z Guatemaly pro vás tím pravým. Už podle názvu poznáte, že je šelmovsky dobrá. Ne nadarmo ji odborníci řadí mezi nejlepší kávy deštných pralesů. Ano, přesně tam, ve vlhkém a chladném přítmí stoletých stromů i mladých lián se rodí káva silná a svěží zároveň. Stejná jako tamní jaguáři.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
801 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Rainforest Cobán
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Svěží
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Tato káva by rozhodně neměla vaší pozornosti uniknout. Guatemalská vymazlenost vyniká plným tělem a středně plnou chutí. Její kyselinka je mírná a svěží, vůně ovocná. Jde o prvotřídní arabiku, která při správné přípravě vytvoří na hladině lahodnou, jemnou a soudržnou cremu.

Původ kávy

Pěstování kávy se v Guatemale začalo rozvíjet kolem roku 1850. Po většinu 20. a 21. století byla země řazena mezi top producenty. Malé plantáže vzkvétaly hlavně v regionech Amatitlán a Antiqua na jihozápadě Guatemaly. Největší překážkou pěstování kávovníků byl zpočátku nedostatek dělníků. Dnes se většina plantáží rozkládá kolem Guatemala City, Chimaltenango a Verapaz. Guatemala je považována za zemi, která produkuje nejvyšší procento vysoce kvalitní kávy.

Růstu kávovníků nejvíce prospívá teplota 16-32 ⁰C. Na plantážích v nadmořské výšce 500-700 metrů je potřeba mladé rostlinky chránit zastíněním před studenými severními větry. Obvykle se však kávovníky pěstují ve výšce od 500 metrů nahoru.

Guatemala SHB El Jaguar ale nevyrostla na otevřených plantážích zakrývaných sítěmi nebo rohožemi. Její pěstitelé využili unikátních podmínek tropického deštného pralesa oblasti Alta Verapaz a Baja Verapaz na severu centrální části Guatemaly. Kromě toho, že na jejím území najdeme 64 archeologických nalezišť z mayského období, rozhodně nepřehlédneme nedotčené deštné pralesy, křišťálovou řeku s vodopády, vápencový kaňon, plantáže kardamomu a samozřejmě kávy.

Farmáři využívají při pěstování kávovníků jedinečného pralesního klima i vápenců a jílovité půdy. Káva roste při velmi vysoké vlhkosti vzduchu, její chuť ovlivňují také časté deště a teploty 15-20 ⁰C.

Tamní přírodu jezdí obdivovat biologové z celého světa. Z hlavního města části Alta Verapaz, Cobánu, je to sem necelých 50 kilometrů. Celá oblast je oblíbenou ekoturistickou destinací. K povinnosti každého návštěvníka patří setkání se vzácným, nápadně zbarveným, ptákem kvestalem chocholatým, který hraje zásadní roli v místní mytologii. A opomenout nemůžeme ani jaguáry, kteří tady žijí ve velmi početných skupinách. Podle velké kočky, ohrožené odlesňováním, se ostatně tato vynikající káva jmenuje.

Sklizeň kávy je závislá na sezonním přílivu dělníků. Farmy jsou totiž většinou bez stálých zaměstnanců, najímání pracovníků přináší významné úspory. Od roku 1997 se zemědělci sdružují v družstvech, která se starají o vývoz kávy a stabilní cenu za výkup. Tím udržují farmáře na jejich půdě. Nízké ceny kávy je totiž dříve nutily často emigrovat do Mexika nebo USA.

Káva Guatemala SHB El Jaguar byla zpracována takzvanou mokrou metodou. Při ní jsou kávové plody nejprve ve vodě zbaveny slupek a pak až 36 hodin, opět ve vodě, fermentují. Délka a průběh fermentace ovlivní celou várku - několik zrnek, které začnou hnít, může kávu zničit. Proto je nutné na celý proces pečlivě dohlížet. Když je u konce, suší farmáři kávu buď na slunci, nebo ve speciálních sušičkách.

Kávy z mokrého způsobu zpracování chutnají svěže a ovocně. Jsou ale dražší než kávy zpracované suchou metodou. Na jeden kilogram je totiž zapotřebí 130-150 litrů vody.

SBH v názvu této kávy znamená nejtvrdší zrno a nejvyšší kvalitu.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 5.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší káva,jakou jsem kdy pila. Budu objednávat opakovaně. Doporučuji všem vyzkoušet.

15. 1.

Hodnocení: vynikající
Opět chci pochválit rychlé dodání mé objednávky. Ve čtvrtek jsem objednal a v pátek dopoledne bylo doma. Co se kávy týče, tak se budu jen opakovat. Nic lepšího jsem nikdy nechutnal a ani nemám potřebu někde hledat a experimentovat. Tady u Petry je vždy jistota dodání a kvality. Doporučuji všem. Takhle si představuji solidní podnikání. Moc děkuji a už se zase těším na další objednávku. Váš nadobro spokojený zákazník Hasič Rob.

9. 5.

Hodnocení: vynikající
...že jsem pil kde co! Ale tohle nemá chybu!!! Super káva !!!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

ETHIOPIA DJIMMAH - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH - zrnková káva

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
690 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

TANZANIA AA North Fine Quality zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA AA North Fine Quality zrnková káva

Afrika v nejčistší podobě! Patříte-li mezi milovníky sladkých rozkoší, musí být vysoce jakostní káva z Tanzanie vaším favoritem. Stoprocentní arabika osloví úchvatným aroma, jemnou kyselostí a plným tělem. Klasifikace AA jasně signalizuje, že půjde o skutečně velká zrna. Dodatek Fine Quality není třeba vysvětlovat – prostě kávový top. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
986 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »