+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SHB El JAGUAR

Kód: 795
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jste-li příznivci extra výjimečných pochutin, pak je káva z Guatemaly pro vás tím pravým. Už podle názvu poznáte, že je šelmovsky dobrá. Ne nadarmo ji odborníci řadí mezi nejlepší kávy deštných pralesů. Ano, přesně tam, ve vlhkém a chladném přítmí stoletých stromů i mladých lián se rodí káva silná a svěží zároveň. Stejná jako tamní jaguáři.

Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
GLS Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 20. 12. 2018 49 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 20. 12. 2018 ZDARMA
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL Parcelshop Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Velká balení:
688 Kč s DPH
367 Kč s DPH
210 Kč s DPH
Malá balení:
109 Kč s DPH
67 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Rainforest Cobán
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Plná, svěží
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Tato káva by rozhodně neměla vaší pozornosti uniknout. Guatemalská vymazlenost vyniká plným tělem a středně plnou chutí. Její kyselinka je mírná a svěží, vůně ovocná. Jde o prvotřídní arabiku, která při správné přípravě vytvoří na hladině lahodnou, jemnou a soudržnou cremu.

Původ kávy

Pěstování kávy se v Guatemale začalo rozvíjet kolem roku 1850. Po většinu 20. a 21. století byla země řazena mezi top producenty. Malé plantáže vzkvétaly hlavně v regionech Amatitlán a Antiqua na jihozápadě Guatemaly. Největší překážkou pěstování kávovníků byl zpočátku nedostatek dělníků. Dnes se většina plantáží rozkládá kolem Guatemala City, Chimaltenango a Verapaz. Guatemala je považována za zemi, která produkuje nejvyšší procento vysoce kvalitní kávy.

Růstu kávovníků nejvíce prospívá teplota 16-32 ⁰C. Na plantážích v nadmořské výšce 500-700 metrů je potřeba mladé rostlinky chránit zastíněním před studenými severními větry. Obvykle se však kávovníky pěstují ve výšce od 500 metrů nahoru.

Guatemala SHB El Jaguar ale nevyrostla na otevřených plantážích zakrývaných sítěmi nebo rohožemi. Její pěstitelé využili unikátních podmínek tropického deštného pralesa oblasti Alta Verapaz a Baja Verapaz na severu centrální části Guatemaly. Kromě toho, že na jejím území najdeme 64 archeologických nalezišť z mayského období, rozhodně nepřehlédneme nedotčené deštné pralesy, křišťálovou řeku s vodopády, vápencový kaňon, plantáže kardamomu a samozřejmě kávy.

Farmáři využívají při pěstování kávovníků jedinečného pralesního klima i vápenců a jílovité půdy. Káva roste při velmi vysoké vlhkosti vzduchu, její chuť ovlivňují také časté deště a teploty 15-20 ⁰C.

Tamní přírodu jezdí obdivovat biologové z celého světa. Z hlavního města části Alta Verapaz, Cobánu, je to sem necelých 50 kilometrů. Celá oblast je oblíbenou ekoturistickou destinací. K povinnosti každého návštěvníka patří setkání se vzácným, nápadně zbarveným, ptákem kvestalem chocholatým, který hraje zásadní roli v místní mytologii. A opomenout nemůžeme ani jaguáry, kteří tady žijí ve velmi početných skupinách. Podle velké kočky, ohrožené odlesňováním, se ostatně tato vynikající káva jmenuje.

Sklizeň kávy je závislá na sezonním přílivu dělníků. Farmy jsou totiž většinou bez stálých zaměstnanců, najímání pracovníků přináší významné úspory. Od roku 1997 se zemědělci sdružují v družstvech, která se starají o vývoz kávy a stabilní cenu za výkup. Tím udržují farmáře na jejich půdě. Nízké ceny kávy je totiž dříve nutily často emigrovat do Mexika nebo USA.

Káva Guatemala SHB El Jaguar byla zpracována takzvanou mokrou metodou. Při ní jsou kávové plody nejprve ve vodě zbaveny slupek a pak až 36 hodin, opět ve vodě, fermentují. Délka a průběh fermentace ovlivní celou várku - několik zrnek, které začnou hnít, může kávu zničit. Proto je nutné na celý proces pečlivě dohlížet. Když je u konce, suší farmáři kávu buď na slunci, nebo ve speciálních sušičkách.

Kávy z mokrého způsobu zpracování chutnají svěže a ovocně. Jsou ale dražší než kávy zpracované suchou metodou. Na jeden kilogram je totiž zapotřebí 130-150 litrů vody.

SBH v názvu této kávy znamená nejtvrdší zrno a nejvyšší kvalitu.

Herbář a účinky kávy

Arabica
Herbář a účinky arabiky

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 5. 2017

Hodnocení: vynikající
...že jsem pil kde co! Ale tohle nemá chybu!!! Super káva !!!

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
538 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Mletí:

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
703 Kč s DPH
374 Kč s DPH
214 Kč s DPH
Malá balení:
111 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »