+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SHB El JAGUAR

Kód: 795
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jste-li příznivci extra výjimečných pochutin, pak je káva z Guatemaly pro vás tím pravým. Už podle názvu poznáte, že je šelmovsky dobrá. Ne nadarmo ji odborníci řadí mezi nejlepší kávy deštných pralesů. Ano, přesně tam, ve vlhkém a chladném přítmí stoletých stromů i mladých lián se rodí káva silná a svěží zároveň. Stejná jako tamní jaguáři.

Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 10. 2019
GLS Dodáme do 22. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 22. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 22. 10. 2019 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 22. 10. 2019 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 22. 10. 2019 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 22. 10. 2019 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 22. 10. 2019 65 Kč
Velká balení:
698 Kč s DPH
374 Kč s DPH
213 Kč s DPH
Malá balení:
111 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Rainforest Cobán
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Plná, svěží
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Tato káva by rozhodně neměla vaší pozornosti uniknout. Guatemalská vymazlenost vyniká plným tělem a středně plnou chutí. Její kyselinka je mírná a svěží, vůně ovocná. Jde o prvotřídní arabiku, která při správné přípravě vytvoří na hladině lahodnou, jemnou a soudržnou cremu.

Původ kávy

Pěstování kávy se v Guatemale začalo rozvíjet kolem roku 1850. Po většinu 20. a 21. století byla země řazena mezi top producenty. Malé plantáže vzkvétaly hlavně v regionech Amatitlán a Antiqua na jihozápadě Guatemaly. Největší překážkou pěstování kávovníků byl zpočátku nedostatek dělníků. Dnes se většina plantáží rozkládá kolem Guatemala City, Chimaltenango a Verapaz. Guatemala je považována za zemi, která produkuje nejvyšší procento vysoce kvalitní kávy.

Růstu kávovníků nejvíce prospívá teplota 16-32 ⁰C. Na plantážích v nadmořské výšce 500-700 metrů je potřeba mladé rostlinky chránit zastíněním před studenými severními větry. Obvykle se však kávovníky pěstují ve výšce od 500 metrů nahoru.

Guatemala SHB El Jaguar ale nevyrostla na otevřených plantážích zakrývaných sítěmi nebo rohožemi. Její pěstitelé využili unikátních podmínek tropického deštného pralesa oblasti Alta Verapaz a Baja Verapaz na severu centrální části Guatemaly. Kromě toho, že na jejím území najdeme 64 archeologických nalezišť z mayského období, rozhodně nepřehlédneme nedotčené deštné pralesy, křišťálovou řeku s vodopády, vápencový kaňon, plantáže kardamomu a samozřejmě kávy.

Farmáři využívají při pěstování kávovníků jedinečného pralesního klima i vápenců a jílovité půdy. Káva roste při velmi vysoké vlhkosti vzduchu, její chuť ovlivňují také časté deště a teploty 15-20 ⁰C.

Tamní přírodu jezdí obdivovat biologové z celého světa. Z hlavního města části Alta Verapaz, Cobánu, je to sem necelých 50 kilometrů. Celá oblast je oblíbenou ekoturistickou destinací. K povinnosti každého návštěvníka patří setkání se vzácným, nápadně zbarveným, ptákem kvestalem chocholatým, který hraje zásadní roli v místní mytologii. A opomenout nemůžeme ani jaguáry, kteří tady žijí ve velmi početných skupinách. Podle velké kočky, ohrožené odlesňováním, se ostatně tato vynikající káva jmenuje.

Sklizeň kávy je závislá na sezonním přílivu dělníků. Farmy jsou totiž většinou bez stálých zaměstnanců, najímání pracovníků přináší významné úspory. Od roku 1997 se zemědělci sdružují v družstvech, která se starají o vývoz kávy a stabilní cenu za výkup. Tím udržují farmáře na jejich půdě. Nízké ceny kávy je totiž dříve nutily často emigrovat do Mexika nebo USA.

Káva Guatemala SHB El Jaguar byla zpracována takzvanou mokrou metodou. Při ní jsou kávové plody nejprve ve vodě zbaveny slupek a pak až 36 hodin, opět ve vodě, fermentují. Délka a průběh fermentace ovlivní celou várku - několik zrnek, které začnou hnít, může kávu zničit. Proto je nutné na celý proces pečlivě dohlížet. Když je u konce, suší farmáři kávu buď na slunci, nebo ve speciálních sušičkách.

Kávy z mokrého způsobu zpracování chutnají svěže a ovocně. Jsou ale dražší než kávy zpracované suchou metodou. Na jeden kilogram je totiž zapotřebí 130-150 litrů vody.

SBH v názvu této kávy znamená nejtvrdší zrno a nejvyšší kvalitu.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 5.

Hodnocení: vynikající
...že jsem pil kde co! Ale tohle nemá chybu!!! Super káva !!!

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 10. 2019
Velká balení:
745 Kč s DPH
397 Kč s DPH
226 Kč s DPH
Malá balení:
117 Kč s DPH
71 Kč s DPH
Mletí:

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 10. 2019
Velká balení:
601 Kč s DPH
325 Kč s DPH
187 Kč s DPH
Malá balení:
98 Kč s DPH
61 Kč s DPH
Mletí:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 10. 2019
Velká balení:
839 Kč s DPH
445 Kč s DPH
252 Kč s DPH
Malá balení:
129 Kč s DPH
77 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »