+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MALAWI PB - zrnková káva

Kód: 1445

Možná už svou vlajkou odkazuje Malawi ke kávě. Dole zelená jako keře, uprostřed červená jako plody a nahoře černá jako samotný nápoj. Nezvykle kulatá zrna z jihovýchodní Afriky si získávají světové renomé. Malá síť farmářských družstev produkuje kávu mimořádně zajímavou. Ta rostoucí na jihu země v sobě spojuje chuť červeného ovoce, čokolády a bylinek. V závěru probleskují tóny koření. A unáší vás do daleka…

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
714 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 22. 1. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Malawi
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Thyolo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Ovoce, čokoláda, koření
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť

Káva Malawi PB potěší každého, kdo má rád mírnou až střední kyselost, ovoce i čokoládu. Tohle všechno a ještě bylinky s trochou pikantnosti v závěru. Stoprocentní arabika navíc voní jemně ovocně-květinově a její crema je lehká, ale soudržná.

Původ

Kávovníky přivezli do Malawi prý skotští misionáři. Jenže všechny keře zničila houbová choroba. Ačkoli to tehdy znamenal téměř jistý konec kávy v této malé africké zemi, o vysazení se znovu pokusil výzkumný pracovník z Etiopie. A podařilo se! Jeho kávovníky odrůd Gesha a Agaro se ujaly. Stalo se tak počátkem 20. století a později k nim přibyly odrůdy Caturra, Catimor, Catuai a další. První družstvo vzniklo v Malawi v roce 1946, jmenovalo se Mzuzu Coffee Planters Cooperative Union Limited.

Jak vidno, káva nemá v Malawi stoletou historii, na druhou stranu se ale tamní sklizeň stává čím dál populárnější. Naprostou většinu bobulí zpracovávají farmáři promýváním, díky němu si zrna zachovávají čistou a sladkou chuť. Celý proces začíná namočením červených kávových plodů do vody a separací nezralých kusů. Pak se bobule protlačí drticími plechy, které odstraní kožovitou slupku. Následuje několikadenní fermentace v kvasných kádích. Během ní se přirozeným chemickým postupem rozpustí bílá sladká dužina obalující kávová zrna. Nakonec je potřeba zelenou kávu usušit, a to buď v sušičce, nebo na přímém slunci.

Káva Malawi PB se vyznačuje atypicky kulatými zrnky. Říká se jí také perlová káva a je, s trochou nadsázky, podobně vzácná jako říční perly. Tvar získává díky tomu, že v kávové třešni se místo obvyklých dvou semen vyskytuje jen jedno. Farmáři taková zrna oddělují, protože bývají aromatičtější a obvykle i sladší než běžná. Krom toho káva PB (peaberry) velmi zajímavě vypadá.

V Malawi kávu sklízejí od dubna do září. V zemi se subtropickým podnebím totiž dvakrát ročně přichází období dešťů – od října do listopadu a od května do června. Kávovníkům vysoká vlhkost prospívá, ale plody mohou dozrávat jen při dostatku dlouhých a slunečných dnů. Teploty se v zemimění sezónně a v souvislosti s nadmořskou výškou mohou dosahovat značných rozdílů. Není neobvyklé, že v červenci například na náhorní plošině Nyika mrzne. Pokud jde o zemědělství, právě ono se stará o velkou část příjmů z malawského exportu. Do světa putují nejčastěji tabák, cukr, čaj a bavlna. Jak už jsme zmínili, v posledních letech se k nim přidává i vysoce jakostní káva.

Kávu v Malawi produkují malé sítě kávových družstev a pět větších podniků položených na jihu země. Podle odhadů jde o 3-4 tisíce drobných zemědělců, kteří ročně vyrobí a zpracují kolem 350-450 tun kávy. Většina plantáží v Malawi je položena v nadmořské výšce 900-1 200 metrů nad mořem, malé farmy ale vysazují kávovníky až do 2 500 metrů nad mořem. Kávu pěstují nezastíněnou. Na závěr je vhodné uvést, že v kávovém průmyslu Malawi pracuje několik tisíc velmi chudých žen. Prostřednictvím družstev se jim daří vyjednat férové výkupní ceny kávy a zlepšit životní situaci svých rodin.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva

Když jste bez invence, ulítly vám včely nebo máte hlavu jako pátrací balon… pak přichází nejvyšší čas uvařit si další šálek voňavé kávy. A proč by to nemohla být zrovna mexická lahůdka s pronikavou vůní a sladkou chutí? Maragogype Barranco Hand si vybralo pro své prémiové produkty i Nespresso. Dopřejte si zážitek z dobré kávy! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

KONGO LATUMBA AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KONGO LATUMBA AA - zrnková káva

Kongo zažívá kávovou renesanci. Po desetiletí občanských konfliktů se drobné farmy vracejí na výsluní a vysílají do světa jasný signál: Počítejte s námi, káva z Konga je okouzlující! Baristé ze Spojených států, kam převážná část konžské sklizně putuje, pokyvují souhlasně hlavami. Kongo je místem, kde se rodí skutečné speciality. Jako třeba Latumba AA s intenzivní vůní a chutí červených pomerančů, ostružin, cukrové třtiny i kardamomu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 076 Kč /1000 g 108 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 22. 1. 2021

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Objev! Promývaná arabika s tak vrstevnatou chutí, že každý doušek je zážitkem, nás naprosto uchvátila. A jsme si jisti, že harmonii čokolády, ořechů, koření a pozor - zeleného čaje - oceníte také. Kávový průmysl jihovýchodní Asie je na vzestupu, kvalita produkce konkuruje světovým plantážím a kávomilci se usmívají pod fousy. Dvouáčkový Myanmar z Paduaku je další skvost do sbírky unikátních chutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
769 Kč /1000 g 77 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 22. 1. 2021

Prohlíželi jste


PŘÍJEMNÝ SPÁNEK - bylinná směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PŘÍJEMNÝ SPÁNEK - bylinná směs

Velká balení:
Malá balení:
1 037 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 22. 1. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »